הנשימה - קצב החיים

ריברסינג ונשימה מעגלית - Rebirthing

ריברסינג המכונה גם “לידה מחדש” הינו תהליך חוויתי יעיל ורב עוצמה לריפוי ואיזון. ריברסינג היא דרך לעבודה ביו-אנרגטית המשתמשת בטכניקת נשימה מעגלית והופכת בזמנים אליו להיות שכיחה יותר ומוכרת בשטח הטיפולים האלטרנטיבי, כל זאת בגלל אופי העבודה הספונטני ויעילות הטיפול.

ריברסינג הינו טיפול חוויתי  אשר תומך בתהליכי צמיחה, ריפוי טבעי ואיזון פנימי.  עבודת הנשימה מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית. הריברסינג הינו תהליך יעיל ורב עוצמה לשחרור דפוסי נשימה שליליים ודפוסי פחד כרוני ויצרת אינטגרציה מחודשת בין הלב, הגוף, הרוח והתודעה.
 

איך זה עובד ?

באמצעות שיטת הריברסינג, הנשימה “עוקפת” את ה – mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשן  נשימות, אנו חוקרים את מה שקורה כאשר אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים. השכל הופך להיות פסיבי יותר, ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע, להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון.

לאחר מספר סשאנים, נרגיש מחוברים יותר לאנרגיה הטבעית שלנו ונשוב להרגיש קלילים יותר וחופשים. לנשימה מודעת ועמוקה השפעה עזה ומעמיקה על בריאותו של הגוף וביכולתה לגשר אל עבר מודעות גדולה ורחבה יותר לחיינו. מסיבה זו הבריאות, המיניות, היכולות הספורטיביות, הרגשות והיכולת המדיטטיבית שלנו קשורות כולן בנשימה טבעית ועמוקה, כפי שאנו פוגשים בה בעבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מבית היוצר של אושו.

טיפול בריברסינג יכול לעזור

עיבוד קשיים רגשיים בלתי פתורים, מצבי חרדה, דיכאון, אנרגיה נמוכה, התמודדות עם מצבי לחץ, דחק, הפרעות אכילה, בעיות שינה, התמכרויות, חסימה רגשית, טראומה פיזית ורגשית, מתח כרוני וכאב, מערכות יחסים וקשרים בין-אישיים, מחשבות מטרידות, השלמת תהליכי אבל ופרידה, נושא פוריות והריון, התאוששות ו’חזרה לחיים’ ממצבים שונים.

השפעות נוספות 

הנשימה מטהרת את הגוף מרעלנים, משחררת מתח רגשי, ומחזקת את המערכת העצבית ואת המערכת החיסונית. כמו כן מאזנת ויוצרת הרמוניה בין הגוף ,השכל, הלב והנשמה. הנשימה מביאה לריפוי, ולאינטגרציה בין המודע והתת-מודע. לאחר מספר סשנים, נרגיש מחוברים יותר לאנרגיה הטבעית שלנו ונשוב להרגיש קלילים וחופשים. נגלה שוב את הספונטניות, את התמימות ואת האהבה לעצמנו ולאחרים, ממקום של בהירות ואמון. לנשום באהבה עצמית מאפשר לנו באופן טבעי לקבל את גופנו ואת רגשותינו כמו שהם. נשימה בהשתוקקות מעניקה רגשות אהבה לאינטימיות עם האחר, בלי שיפוט ובלי השלכות, במרחב שבו ריפוי עמוק יכול להתרחש.

גוף, רגש ונשימה עמוקה

אי הנעימיות והכאב הכרוכים ברגשות קשים כגון עצב, כעס ותסכול ופגיעתם בנו נגרמים בגלל שאנו עוצרים מבעדם ולא נותנים להם לחלוף דרכנו. על ידי חוויה ישירה של רגשות אלו, ניתן לשחרר את הפוטנציל שלהם והיבטם השלילי. בילדותינו נאלצנו לעצור את נשימתנו בשביל לא להרגיש את עוצמת הרגשות הלא נעימים מה שהפך לדפוס נשימה שמגביל את עומק חווית חיינו.

רגשות שלא חוינו נשארו בגופינו ומתבטאים כמתח שרירי, מאבק בלתי מודע וסבל. אם נלמד נשימה חופשית ניתן יהיה לשחרר מנפשנו רגשות מודחקים ומוכחשים שאוחסנו בה ולהוציאם לאור ההכרה ולנטרל את ההשפעה של הרגש המודחק ואת יכולו לגרום לכאב. עבודת הנשימה הדינמית האנטגרטיבית יכולה לעזור לעבד קשיים רגשיים בלתי פתורים ולמצוא דרכים יציריות ואחריות.

לעיתים קרובות אין אלא הרגשות שמפריעים לנו אלא ההתנגדות לרגשות עצמם. אם כשאתם עצובים תוכלו לבטא באופן חופשי בכי ולחוות באופן ישיר את הרגש עצמו במקום להתעלם ממנו, ניתן יהיה להמשיך הלאה. עבודת הנשימה יכולה להיות אחת הדרכים המהירות להתגבר על התנגדות לרגשות כואבים ושחרורם.

 

“מתוך עבודתי עם אנשים ב 20 השנים האחרונות ומתוך מסלול חיי האישי והחיבורים המעמיקים לעולם הנפש והרוח, למדתי לסמוך באופן אבסולוטי על  יכולתה של “הנשימה” לשקם אותנו מחדש ולחבר אותנו לזרם החיים. כל זה תלוי ברצון אמיתי, כנות עצמית ומוכנות להירתם לחיים המבקשים את קולנו הייחודי. מתוך הפגישות האינטימיות שלי עם אנשים ”בחדרי ליבם“ אני נפעם יותר ויותר ממשאבי הנפש העומדים לרשותנו כאשר אנחנו ניצבים בנכונות ובכוונה אמיתית לגלות את הפוטנציאל הטמון בחיים עצמם. לחיים, כוח חיוני וחיובי הדוחף אותנו להתפתחות, לגדילה ולחיפוש האמת” רישי

רשימת מאמרי העמקה

פעילויות קרובות