הקורס השנתי ללימודי ריברסינג והכשרה לטיפול בנשימה דינמית אינטגרטיבית ויעוץ הוליסטי 

הכשרת מטפלים בריברסינג, בנשימה דינמית אינטגרטיבית ויעוץ הוליסטי בהנחיית רישי

קורס שנתי  (מחזור 12) – מסלול ערב יתקיים במרכז סילו שבהוד השרון ומסלול בוקר יתקיים במרכז סאנסה פולג או במושב חירות שבשרון 

זוהי התוכנית הרחבה והמעמיקה ביותר שאנחנו מעבירים תחת המטריה של ריפוי טיבעי והתפתחות אישית המתאימה לכל אדם שמחפש מסגרת לרפא את עצמו, להעשיר את חייו ולרכוש כלים מקצועיים לטיפול בנשימה. זהו מסלול חוויתי טיפולי שיעביר אותנו דרך סיפור חיינו ויחשוף את הפוטנציאל הפנימי שבנו לחיות באופן כנה ואמיתי. התהליך אותו נעבור ילמד אותנו להתמסר לאנרגיה שלנו, לפתוח את הלב, לסמוך על מי שאנחנו באמת ולהכיר את עוצמתה של הנשימה לחיות באהבה, שמחה ובריאות שלמה !
 

תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד לטפל בנשימה ונכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הגוף, הנפש והרוח. הקורס מקנה למשתתפיו הכשרה תיאורטית ומעשית בשיטת הטיפול המבוססת על ריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית תוך תהליך אישי פורץ גבולות, מרפא ומעצים, אשר חושף את הפוטנציל הפנימי שבנו. 

המסגרת הקבוצתית תהווה מרחב אינטימי ותומך שיאפשר לנו לעבור תהליך אישי כנה ומצמיח, לחזק את הביטחון בצד האנושי שלנו ולאפשר לנו להכיר את עצמינו טוב יותר, לרפא את מערכות היחסים שלנו עם עצמינו ועם העולם ולמצוא שלווה ושקט פנימי. עבודה קבוצתית פותחת אותנו לשמחה, טוטאליות והסתכלות חדשה על חיינו.

בוגרי הקורס יקבלו תעודת התמחות מקצועית, כשהידע והניסיון שרכשו במהלך הקורס יהווה קרקע בטוחה ופורייה לטפל בנשימה, ליעץ מנקודת מבט הוליסטית ועמוקה ולהטביע חותם ייחודיי.

“להיות מטפל זה לגעת במהות הפנימית האנושית ולהכיר בקסמם של החיים ויופיו של האדם. זה להיות פתוח, כנה ושקט לסמוך על זרם החיים הטבעי ולדעת מה חשוב ואמיתי. זה לכבד את החיים ולזהות את הרצון העמוק והכמוס של האדם לגדול, להתפתח ולממש את האהבה שממלאת אותנו בכל נשימה ונשימה. להיות מטפל זה להיות קרובים לעצמניו ובכך לגרום לאחרים להסיר את המכשולים שעומדים בפניהם מלהיות חופשיים. זה לבחור בדרך של השתנות וגדילה, וללמוד לסמוך על מה שאנחנו עמוק בפנים יודעים. להיות מטפל זה להבין שהזמן שהוא יקר מפז מעמיד בפנינו אין סוף אפשרויות אשר תלויות ברצון שלנו להשתנות ולשנות.” רישי
 
מוזמנים להאזין לפודקסטים ….
פודקסט עם מתן חכימי – תחושת בטן – הנשימה וריפוי הלב –  להאזנה
שיחה על הנשימה עם דנה רגב  – להאזנה

הדרך הבטוחה לשמור על נפש בריאה ולמנוע בעיות נפשיות, סבל ומחלות היא להיות בתנועה, להיות יצירתי ומדיטטיבי. חיים מתמשכים של למידה והתפתחות מבטיחים חיים של גדילה והשתנות מתוך שמחה. הקורס להכשרת מטפלים מהווה הזדמנות ייחודית להרחיב את האופק הפנימי שלך, לגבש את הפנימיות שלך ולהעשיר את איכות החיים שלך.

בשנה הזו נסיר מכשולים המגבילים אותנו מצמיחה והתפתחות, נשחרר מטען רגשי אשר אצור ברקמות גופינו ונעיר את חדוות החיים והתשוקה לחיות מתוך שמחה. בשנה זו נפתח ”לרוח“ באופן אינטגרטיבי ומושרש, נחזק את הקשר שלנו לחים על פני האדמה ונלמד לגלות את הסודות הכמוסים של הלב. בשנה זו נרחיב את המודעות שלנו לקשרים שבין הגוף והנפש, ליחסים שלנו עם עצמינו ועם הסביבה, היחסים שבין העבר והעתיד, ויחסי הגומלין שבין התודעה הגוף והנפש. 

המטרה של תרפיה היא גילוי עצמי, שמאפשר ריפוי של הנפש ושחרור של הרוח של האדם.  הצעד הראשון הוא להחזיר את החיות לגוף ולהיות במודעות עצמית, כלומר להרגיש כל חלק מהגוף, והתחושות שיכולות לנבוע בתוכו.  הצעד השני הוא ביטוי עצמי. אם לא נותנים לרגשות ביטוי, הם נהיים מודחקים ואז מאבדים קשר עם “החיים הפנימיים” . הרבה אנשים מפחדים מהרגשות שלהם ומתייחסים לרגשות כמסוכנים, מפחידים או משוגעים. כשנותנים ביטוי לרגש, אפשר להתייחס אליו באופן רציונלי.  הצעד השלישי הוא מודעות עצמית. האדם יודע מה הוא מרגיש, הוא מחובר לעצמו ויש לו גם את היכולת לבטא את עצמו באופן מתאים. אין אשמה או בושה לגבי מי שהוא ואיך שהוא מרגיש. אין מתחים שריריים בגוף שלו, שחוסמים ביטוי ומגבילים אותו. במקום זה יש קבלה עצמית וחופש להיות. התרפיה אינה ללא פחדים, היא לא מהירה וקלה, זה יכול לקחת זמן, אבל התגמול הוא שהאדם לא חי את החיים לשוא ויכול למצוא את המשמעות של חייו ולממש את עצמו.

להלן הנושאים המרכזיים

ריברסינג והיבטיו השונים / נשימה מעגלית / פולסישן וביואנרגיה / מדיטציה אקטיבית / תהליכי זיכוך וקטרזיס / שחרור שכבות השריון / שחרור מתחים דינמי / שבירת דפוסי הנשימה וגילוי קצב הנשימה הטבעי / שיטות קרקוע / רגרסיה וזמנים בראשיתיים / נשימה טנטרית ואנרגיה מינית/ הקשר בין גוף ונפש, נשימה ורגש / זיהוי דפוסי נשימה/ שיטות אבחון וטיפוסי גוף / תהליכי השלמה / אנטומיה ופיסיולוגיה בדגש על מערכת הנשימה / גישה, עמדה ועקרונות בסיסים למתן טיפול / מגע תומך ושיטות מגע / השפעת תהליך הלידה על חיינו / נשימות במים / טראומה / עיבוד תכנים רגשיים / פרידה ומוות / הילד הפנימיוהאנרגיה הטבעית / קישרי משפחה, קונסלציה משפחתית / דמיון מודרך בתוך סשן / העמקה בתחום סודות המחלה והאמת המרפא/ ניהול רגשי ותהליכי חזון ובריאת הדרך /תהליכי סליחה והודייהמשמעות והגשמה / יעוץ וגישה טיפולית / משחקי תפקידים, קונסלציה משפחתית / דמיון מודרך ועוד

יעוץ וגישה טיפולית – כל מה שקורה בקליניקה מחוץ למזרון הנשימות. נעמיק את הכישורים ביעוץ הוליסטי וניהול טיפול יעיל ומדויק. נלמד ונתנסה בדרכים ושיטות אותן ניתן לשלב במהלך הטיפול, כמו משחקי תפקידים, קונסלציה משפחתית, דמיון מודרך, עבודה עם טראומה ועוד.

מילה על ריברסינג 

ריברסינג הינה  שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים וטרנספורמציה פנימית. באמצעות שיטת הריברסינג, הנשימה “עוקפת” את ה – mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשאן נשימות אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים, השכל הופך להיות פסיבי יותר ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון.

עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית !

 • בראש ובראשונה הקורס מתאים לאנשים שמוכנים לצאת למסע מרתק פנימה ! לאלו שמעונינים להעשיר את חייהם ומבקשים לגדול ולהתפתח בפנימיותם, להרחיב את המודעות שלהם ולהכיר את תרומתה של הנשימה לריפוי ואיכות חיים
 • הקורס מתאים לאנשים העוסקים במקצועות הריפוי, הטיפול והחינוך ומעוניינים להוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלהם.
 • תהליך ההכשרה מתאים לאנשים אשר מיעדים לעצמם דרך חיים כמטפלים ומעונינים לטפל בנשימה דינמית אינטגרטיבית. 
 • הקבלה לקורס מותנת בהיכרות ובמצב בריאותי ונפשי כשיר.
 • תוכנית הקורס דורשת מהמשתתפים תעוזה ונכונות לעבור תהליך עוצמתי וכנה על מנת לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם.

השנה יפתחו שני מסלולים מקבילים. 

מסלול אחה”צ-ערב יתקיים במרכז סילו שבהוד השרון במקום יפיפה ובסביבה ירוקה. (תחנת הרכבת במרחק 10 דקות הליכה). הקורס יתקיים בימי ראשון בין השעות 16:00-21:00 באופן רציף לאורך כל השנה  

מסלול הבוקר יתקיים בימי שלישי בין השעות 10:00-15:00. במאכז סאנסה פולג או במושב חירות (מסלול הבוקר יפתח במידה ויהיו מספיק נרשמים) 

הקורסים יתחילו מיד אחרי סוכות ב 23/10  וב 25/10 בהתאמה

מפגש היכרות/מבוא

 • מפגש מבוא לקורס יתקיים ב 11/9 במרכז סילו בין השעות 19:00-21:00. המפגש יכלול הסבר מקיף על מהות ואופי הקורס. בנוסף המפגש מהווה הזדמנות לפגוש מתענינים נוספים. 
 • עד אז אשמח להזמינכם לשיחת היכרות אישית

הקורס כולל 30 מפגשים בני חמש שעות ושלושה סופי-שבוע מרוכזים.

מפגש היכרות / מבוא

 • מפגש מבוא לקורס יתקיים ב 11/9 במרכז סילו בין השעות 19:00-21:00. המפגש יכלול הסבר מקיף על מהות ואופי הקורס. בנוסף המפגש מהווה הזדמנות לפגוש מתענינים נוספים. 
 • הינך מוזמן/ת לשיחת היכרות אישית והסבר מעמיק על מהות ואופי הקורס 

סדנאות וסמינרים

 • “להעיר את האריה”  (חמישי-שבת)סופ”ש מרוכז של שחרור מתחים דינמי הכולל סשנים של פולסישן, ביו-אנרגיה, טכניקות של שחרור ‘שכבות השיריון’, תרגילי קרקוע, תרגול מדיטציה אקטיבית ועוד.
 • סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף- Neo-Reichen bodytypes– סמינר זה יקבל שלושה מפגשים רצופים במהלך השנה. תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן. נרחיב את הידע על הקשר בין איפיונים במבני הגוף למצבים ריגשים ראשיתיים. זהו כלי אבחון וזיהוי מדויק ויעיל.  נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים, נבין את התבניות הגופניות ואת החוויות הנפשיות העמוקות המעצבות אותן. מבנה גופנו אינו תלוי אך ורק בתכונותינו הגנטיות אלא מושפע בעיקר מחוויות רגשיות אותן אנו חווים בשנות חיינו הראשונות. חוויות אלו מעצבות לא רק את אישיותנו אלא גם את גופנו. נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים ואיך להשתמש בהבנות אלה בעבודתנו עם המטופלים.
 • הלידה השניה (שישי-שבת) – בסופ”ש זה נתמקד בתהליך הלידה והשפעותיו, נעבור סשנים רבי עוצמה לשחרור דפוסים מהלידה ומזמן הרחם. 
 • צפים ונושמים – סופ”ש בים המלח – סופ”ש במצוקי דרגות שבים המלח. ננשום במים ונהנה מתהליכים עדינים בטבע הפתוח.

מפגשי קליניקה / התמחות מעשית – 2 פגישות בהם משתתפי הקורס יתנו סשנים לאורחים

הקורס מוגבל ל – 28 משתתפים

 

לפרטים נוספים

מנחי הקורס

כתבות מומלצות

הצצה לקורסי מטפלים