"לנשימה, כוח חיוני וחיובי הדוחף אותנו לריפוי, התפתחות וגילוי האמת" רישי

הכשרת מטפלים - מסלול שנתי

הקורס השנתי להכשרת מטפלים בריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית 

Osho Breath Therapy לגלות את הסוד הקסום של נשימת החיים

תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד להכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הלב, הגוף, הנפש והרוח. זוהי הזמנה לצלול לעומק הפרט, הקבוצה ועולם התרפיה עם רישי.

הקורס מקנה למשתתפיו הכשרה תיאורטית ומעשית בשיטת הטיפול המבוססת על נשימה דינאמית אינטגרטיבית תוך תהליך אישי וחוויתי פורץ גבולות. בוגרי הקורס יקבלו תעודת התמחות מקצועית, כשהידע והניסיון שרכשו במהלך הקורס יהווה קרקע בטוחה ופורייה לטפל ולהטביע חותם ייחודיי.

התוכנית מאפשרת למידה והכשרה מקצועית תוך תהליך אישי מרפא ומעצים אשר חושף את הפוטנציל הפנימי שבנו. זהו תהליך משנה חיים ומצמיח המציע כלים רבי עוצמה לריפוי והתפתחות אישית. הקורס להכשרת מטפלים מהווה הזדמנות ייחודית להרחיב את האופק הפנימי שלך, לגבש את הפנימיות שלך ולהעשיר את איכות החיים שלך.

הקורס מוגבל ל-20 משתתפים בלבד.

”הזמן שהוא יקר מפז מעמיד בפנינו אין סוף אפשרויות אשר תלויות ברצון שלנו להשתנות ולשנות.”

רישי

תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד להכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הלב, הגוף, הנפש והרוח. זוהי הזמנה לצלול לעומק הפרט, הקבוצה ועולם התרפיה עם רישי.

הדרך הבטוחה לשמור על נפש בריאה ולמנוע בעיות נפשיות, סבל ומחלות היא להיות בתנועה, להיות יצירתי ומדיטטיבי. חיים מתמשכים של למידה והתפתחות מבטיחים חיים של גדילה והשתנות מתוך שמחה. הקורס להכשרת מטפלים מהווה הזדמנות ייחודית להרחיב את האופק הפנימי שלך, לגבש את הפנימיות שלך ולהעשיר את איכות החיים שלך.

בשנה הזו נסיר מכשולים המגבילים אותנו מצמיחה והתפתחות, נשחרר מטען רגשי אשר אצור ברקמות גופינו ונעיר את חדוות החיים והתשוקה לחיות מתוך שמחה. בשנה זו נפתח ”לרוח“ באופן אינטגרטיבי ומושרש, נחזק את הקשר שלנו לחים על פני האדמה ונלמד לגלות את הסודות הכמוסים של הלב. בשנה זו נפתח את זווית הראיה שלנו ונביא מודעות רחבה יותר לאופן שבו אנו בוחרים לחיות. ניגע ביחסים שלנו עם עצמינו ועם הסביבה, ניגע ביחסים בין העבר שלנו והעתיד ויחסי הגומלין בין התודעה הגוף והנפש. 

המטרה של תרפיה היא גילוי עצמי, שמאפשר ריפוי של הנפש ושחרור של הרוח של האדם.  הצעד הראשון הוא להחזיר את החיות לגוף ולהיות במודעות עצמית, כלומר להרגיש כל חלק מהגוף, והתחושות שיכולות לנבוע בתוכו.  הצעד השני הוא ביטוי עצמי. אם לא נותנים לרגשות ביטוי, הם נהיים מודחקים ואז מאבדים קשר עם האני. הרבה אנשים מפחדים מהרגשות שלהם, ומתייחסים לרגשות כמסוכנים, מפחידים או משוגעים. כשנותנים ביטוי לרגש, אפשר להתייחס אליו באופן רציונלי.  הצעד השלישי הוא שליטה עצמית. האדם יודע מה הוא מרגיש, הוא מחובר לעצמו.  יש לו גם את היכולת לבטא את עצמו באופן  מתאים. הוא בשליטה על עצמו. הלא מודע לא שולט בו דרך הפחד שלו מעצמו. אין אשמה או בושה לגבי מי שהוא ואיך שהוא מרגיש. אין מתחים שריריים בגוף שלו, שחוסמים ביטוי ומגבילים מודעות. במקום זה יש קבלה עצמית וחופש להיות.

 

התרפיה אינה ללא פחדים, היא לא מהירה וקלה, זה יכול לקחת זמן, אבל התגמול הוא שהאדם לא חי את החיים שלו לשוא ויכול למצוא את המשמעות של החיים בחוויה עמוקה של שמחה.

תהליך ההכשרה מתאים לאנשים העוסקים במקצועות הריפוי, הטיפול והחינוך. או לכאלו שמעונינים לפתח את עצמם דרך תהליכים ביו-אנרגטים ומדיטטיביים לריפוי ושינוי פנימי. הקורס מתאים לאלו שמעוניינים ומוכנים לעבור תהליך אישי במסגרת שנתית מאתגרת. לאלו אשר מיעדים לעצמם דרך חיים כמטפלים ומעונינים להעמיק את הכשרתם בתחום הנשימה ועבודה ביו- אנרגטית. הקורס מתאים מאוד למטפלים שמעוניינים להוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלהם ולאלו המחפשים לחזק את ערוצי הריפוי בחייהם. 

תוכנית הקורס דורשת מהמשתתפים תעוזה ונכונות לעבור תהליך עוצמתי וכנה על מנת לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם.

הקבלה לקורס מותנת בהיכרות קודמת או בפגישה אישית ובמצב בריאותי ונפשי כשיר.

במהלך הקורס נפגש דרך הנשימה בנושאים רבים הנדרשים לנו על מנת לטפל וללות תהליכי ביו-אנרגיה, להלן חלק מהנושאים:

ריברסינג והיבטיו השונים / נשימה מעגלית / פולסישן וביו-אנרגיה / מדיטציה אקטיבית / תהליכי זיכוך וקטרזיס / שחרור שכבות השריון / שחרור מתחים דינמי / שבירת דפוסי הנשימה וגילוי קצב הנשימה הטבעי / שיטות קרקוע / רגרסיה וזמנים בראשיתיים / נשימה טנטרית ואנרגיה מינית / עיבוד תכנים רגשיים / הקשר בין גוף ונפש, נשימה ורגש / זיהוי דפוסי נשימה / מגע תומך ושיטות מגע / אנטומיה ופיסיולוגיה בדגש על מערכת הנשימה / שיטות אבחון וטיפוסי גוף / הילינג וריפוי אנרגטי / גישה, עמדה ועקרונות בסיסים למתן טיפול / השפעת תהליך הלידה על חיינו/ נשימות בבריכת מים טיפולית/ עבודה על טראומה / תהליכי השלמה: פרידה ומוות בליווי תהליכי סליחה והודייה / ה“ילד הפנימי“ והאנרגיה הטבעית / קישרי משפחה, קונסלציה משפחתית / העמקה בתחום סודות המחלה והאמת המרפא/ ניהול רגשי – ניתוב הזרמים ותהליכי חזון ובריאת הדרך/ הגוף הנפש ועולם הרוח: ריפוי והעולמות הבלתי נראים, השתלבות בתהליכי צמיחה טבעיי / משמעות, הגשמה ושפע / נשימה ומדיטציה 

מילה על ריברסינג 

נילמד שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים וטרנספורמציה פנימית. באמצעות שיטת הריברסינג, הנשימה “עוקפת” את ה – mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשאן נשימות אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים, השכל הופך להיות פסיבי יותר ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון.

עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית !

הקורס כולל 33 מפגשים בני חמש שעות וארבע סופי-שבוע מרוכזים.

33 פגישות שבועיות בנות חמש שעות בין השעות 17:00-22:00 שיתקימו במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל. (במהלך השנה נעבור 2 סשנים של נשימה בבריכה טיפולית)

במהלך השנה נעבור מספר סופי-שבוע מרוכזים בהם נוכל לעבור תהליכי התנסות ולמידה מעמיקים.

“להעיר את האריה” סופ”ש מרוכז של שחרור מתחים דינמי הכולל סשנים של פולסישן, ביו-אנרגיה, טכניקות של שחרור ‘שכבות השיריון’, תרגילי קרקוע, תרגול מדיטציה אקטיבית ועוד אשר יתמכו בתהליך. הסדנה תתקיים במרכז סאנסה לאומניות הריפוי בפולג בין הימים חמישי-שבת כולל לינה ואירוח מלא.

סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף- Neo-Reichen bodytypesתורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן. שישי-שבת בהם נרחיב את הידע על הקשר בין איפיונים במבני הגוף למצבים ריגשים ראשיתיים . זהו כלי אבחון וזיהוי מדויק ויעיל.  נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים, נבין את התבניות הגופניות ואת החוויות הנפשיות העמוקות המעצבות אותן. מבנה גופנו אינו תלוי אך ורק בתכונותינו הגנטיות אלא מושפע בעיקר מחוויות רגשיות אותן אנו חווים בשנות חיינו הראשונות. חוויות אלו מעצבות לא רק את אישיותנו אלא גם את גופנו. נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים על ידי התנסות חווייתית, תנועה ונשימה ונלמד איך להשתמש בהבנות חדשות אלה בעבודתנו עם המטופלים.

סמינר יעוץ וגישה טיפולית – כל מה שקורה בקליניקה מחוץ למזרון הנשימות. שישי-שבת בהם נעמיק את הכישורים לניהול טיפול יעיל ומדויק. נלמד ונתנסה בדרכים ושיטות אותן ניתן לשלב במהלך הטיפול, כמו משחקי תפקידים, קונסלציה משפחתית, דמיון מודרך, טראומה ועוד. הסמינר יתקיים במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל בימים שישי ושבת בין השעות 9:00-18:00. (ללא לינה)

סופ”ש בים המלח – אחרי תקופה ארוכה של תרפיה ועבודה בחללים סגורים נצא לסופ”ש במצוקי דרגות שבים המלח. ננשום במיים, נתרגל מדיטציה ונהנה יחד מתהליכים עדינים בטבע הפתוח.

מפגשי קליניקה / התמחות מעשית – 2 פגישות לקראת סיום הקורס בהם בוגרי הקורס יתנו סשנים לאורחים (בחלל אחד) 

ליווי וצבירת ניסיון כצוות

סה”כ 280 שעות לימוד

הקורס יערך במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל ויתקיים בימי שלישי בין השעות 17:00-22:00 החל מה 30/10 עד ה 18/6 באופן רציף.
ב20/9 יתקיים מפגש מבוא פתוח. 

הקורס מוגבל ל-20 משפפתים בלבד על מנת לשמור על אינטימיות ועבודה אישית.

סדנאות וסמינרים:
27-29/12 סדנה מרוכזת (כולל לינה) שחרור מתחים דינמי וביו-אנרגיה במרכז סאנסה חוף פולג.
8-9/2 סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף – תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן.
17-18/5 סמינר יעוץ – שישי ושבת ללא לינה.
21-22/6 צפים ונושמים- מצוקי דרגות ים המלח

סה”כ 280 שעות לימוד

לפרטים נוספים

מנחי הקורס

כתבות מומלצות

הצצה לקורסי מטפלים