הקורס השנתי ללימודי ריברסינג והכשרה לליווי תהליכי ריפוי והתפתחות אישית דרך נשימה דינמית אינטגרטיבית ויעוץ הוליסטיה

הקורס השנתי ללימודי ריברסינג והכשרת מטפלים בנשימה דינמית אינטגרטיבית, ויעוץ הוליסטי בהנחיית רישי - נובמבר 2024 (מחזור 15 )

זוהי התוכנית הרחבה והמעמיקה ביותר שאנחנו מעבירים תחת המטריה של ריפוי טבעי והתפתחות אישית. זהו מסלול הכשרה לטיפול בנשימה במגוון פניה המופלאים שמעניק כלים רבי עוצמה לריפוי טבעי וצמיחה פנימית. דרך החוויה, הלמידה והתהליך האישי והקבוצתי שנעבור בשנה זו, יעמדו לרשות המשתתפים בקורס הידע והנסיון הנחוץ על מנת לטפל בנשימה בטכניקות שונות הכוללות: ריברסינג, פולסישן, ביו-אנרגיה ומדיטציה וכן, ליעץ מנקודת מבט הוליסטית, עמוקה ועכשווית. בוגרי הקורס יקבלו תעודת התמחות מקצועית, כשהידע והניסיון שרכשו במהלך הקורס יהוו קרקע בטוחה ופורייה לטפל בנשימה, ליעץ מנקודת מבט הוליסטית ועמוקה ולהטביע חותם ייחודיי.

תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד לטפל בנשימה ונכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הגוף, הנפש והרוח. הקורס מקנה למשתתפיו הכשרה תיאורטית ומעשית תוך תהליך אישי פורץ גבולות, מרפא ומעצים אשר יחסוף את הפוטנציל הפנימי שבנו. 

תפקיד הנשימה בדרך להגשמה עצמית הוא חשוב ביותר מכיוון שהנשימה היא נקודת ציר מרכזית בין הגוף והחיים הפיסיים ובין הנשמה והחיים הרוחניים. מה שניכר זה שבני האדם כמהים להעשיר את עולם הנפש והרוח. שכן, ברמה הפיסית אנחנו כבר קימים ושלמים. הנשימה, פרט להזנת החמצן ההכרחית לקיומינו הפיסי מביאה איתה אנרגיה בלתי נראית אשר במזרח היא מכונה ”פראנה“ ומהווה שער כניסה ספונטני ”לממלכת הנפש והרוח“. 

המסגרת הקבוצתית תהווה מרחב אינטימי ותומך שיאפשר לנו לעבור תהליך אישי כנה ומצמיח, לחזק את הביטחון בצד האנושי שלנו ולאפשר לנו להכיר את עצמינו טוב יותר, לרפא את מערכות היחסים שלנו עם עצמינו ועם העולם ולמצוא שלווה ושקט פנימי. עבודה קבוצתית פותחת אותנו לשמחה, טוטאליות והסתכלות חדשה על חיינו.
 
“מתוך עבודתי עם אנשים ב 22 השנים האחרונות ומתוך מסלול חיי האישי למדתי לסמוך על יכולתה המופלאה של הנשימה לשקם אותנו ממשברים וקשיים ולחבר אותנו מחדש לזרם החיים הקולח. כל זה תלוי ברצון אמיתי, כנות עצמית ופתיחות להשתנות. מתוך הפגישות שלי עם אנשים ”בחדרי ליבם“ אני נפעם יותר ויותר ממשאבי הנפש העומדים לרשותנו כאשר אנחנו ניצבים בנכונות ובכוונה אמיתית לחיות באמת ולהתחבר לכוח הפנימיי הדוחף אותנו להתפתחות, לגדילה ולחיפוש האמת” רישי
 
מוזמנים להאזין לפודקסטים
פודקסט עם מתן חכימי – תחושת בטן – איך לרפא את הלב-  להאזנה
שיחה על הנשימה עם דנה רגב  – להאזנה
 
ממשתתפי הקורס 2022-23

רישי יקר,

חוויות שמשאירות בנו חותם פנימי עמוק מתקשות לעיתים לבטא עצמן דרך מילים. מילה, במהותה, מסוגלת להעניק כוח אך גם ליטול או לצמצם תחושה רגשית שהשפה שלה היא לגמרי אחרת. גם במעמד הזה המילים מרגישות קטנטנות ביחס לתהליך שהעברת אותנו בשנה הזו.

המפגשים איתך השנה היו עבורנו הרבה מעבר לקורס הכשרתי, הם היו מסע משותף – אינדיבידואלי שעובר בתחנות שורשיות במהות שלנו כאן בחיים האלו ומעבר להם.

הבאנו לרחם המשותף של ימי ראשון את הכאבים, החששות, ההתמודדויות והמטענים שלנו. משבוע לשבוע העזנו קצת יותר, החזקנו יחד במשך יותר זמן, ראינו עוד שכבה ועוד שכבה מתקלפת ויורדת, זכינו לגלות אמיתות שיוצאות מעומקי הלב, לשמוע את הכאב האישי והמשותף, לאהוב, להעריך ולהודות על מה שיש לנו.

ואתה שם, מולנו,
גם אבא גם אמא,
מחזיק בשתי האיכויות האנרגטיות האלו, מנשים אותנו בעוד ויטמין ועוד ויטמין… נוכח בסבלנות, יודע שלכל דבר קצב משלו ולכל ידע מקום וזמן מתאים, מנצח באהבה על ההיווצרות המחודשת שלנו כדי ליילד אותנו מחדש לעולם בהתמסרות רבה.

פתאום אנחנו בקצה השני,
נולדנו,
נושמים פתוח יותר, בוחרים קצת אחרת, מודעים ומעיזים וגם יותר קלים.

תודה לך, רישי
שהבאת איתך חמלה אינסופית, שהקשבת עם כל הגוף ולא רק עם האוזניים. שהרגשת אותנו עם הלב שלך, שהצחקת עם הקסם שלך, שהאמנת וסמכת על הקצב ועל המתנות שקיימות בכל אחד ואחד מאיתנו ושהזכרת לנו שהם אלו שיובילו אותנו בהמשך.

זו הייתה שנה מדהימה וסוחפת ואנחנו מודים לך מעומק הלב על הזכות ללמוד איתך וממך.

מקווים שעוד נפגש בדרך, במסלולים המפתיעים של החיים,
מאחלים לך שתמשיך להיות אור גדול לכל כך הרבה אנשים בלב פתוח ואוהב.

אוהבים אותך מאוד, קורס הכשרת מטפלים ערב 2023 

כמה מילים מאת משתתפת בקורס 2022-23

היי רישי 🌸 
אני אתחיל בזה שכל כך הרבה דברים השתנו אצלי בחיים, אצלי בגוף ואצלי בלב בשנה האחרונה . 
אני רוצה להודות לך שנתת לי מרחב שבו יכולתי להיות כל דבר שרציתי להיות. שיכולתי לזוז ולקפוא , להתקדם ולעצור , להרגיש בחופשיות והכל בקצב שלי. כשרציתי קצת לשחרר את הגוף מהקיפאון , אתה היית הבן אדם הזה שהייתי מסתכלת עליו וזה שאפשרתי לעצמי בזכותו להזיז קצת יותר את הגוף. 
הרגשתי שאתה שומר על מרחב בטוח בשבילי, ראיתי שהיה לך חשוב שיהיה לי נוח ונעים . הרגשתי שממש ראית אותי המון פעמים, אם זה להושיט לי יד ולהכניס אותי פנימה ואם זה לתת לי גם לבחור אחרת. בלי כעס או שפיטה ובהבנה שזה שלי , זה נתן לי את החופש לעבור את התהליך המדהים שעברתי. זאת הייתה שנה שבה פירקתי חומות בטון מסביבי ואלו שגם היו עמוק עמוק בפנים. נפרדתי מהרבה מאוד אגו שגם אפשר לי להכנס עוד יותר פנימה . התחברתי לעדינות שבי, אפשרתי לעצמי ללבוש שמלה וטייץ אחרי יותר מעשור ואת זה עשיתי בפעם הראשונה בימי שלישי, אצלך בחלל . 
אני רוצה להודות לך גם על הגבריות הבריאה שהראית לי, על הסבלנות והאהבה שלך . 
עברתי עוד המון אבל את השאר אשמור לעצמי וגם זה נהיה ארוך מדי חחח . 
אז רק אוסיף שהשנה הזו איתך הייתה אחת החוויות המשמעותיות ביותר בחיי , ואני אומרת לך תודה מכל כיווני הלב שלי .
אני כל כך אוהבת אותך ומעריכה אותך, אתה נמצא עמוק מאוד בתוך הלב שלי ואני כאן גם בשבילך ❤️
 

שיתוף של אריק חכימי –  יולי 2024 (מחזור 13) 

רישי מורה יקר

רוצה לכתוב לך כמה מילים באופן אישי מתוך ליבי ללבך.

אני לומד ועושה דרך אל עצמי כבר הרבה שנים. היו כמה דברים חזקים שלא הצלחתי להבין אותם בפנימיות שלי שמאוד העיבו על היום יום שלי וכל המומחים תמיד זרקו את זה על ה- ptsd  שאיבחנו אצלי אחרי הצבא. לקח לי שנים של לימוד בכדי להבין שגם פוסטראומה זאת בחירה נשמתית שלי ואני לא קורבן.

לפני כמה שנים פגשתי בחור מקסים שיש לו יכולת לראות אנשים פנימה והוא אמר לי דברים מאוד חזקים על עצמי והמליץ לי לחוות חוויית מוות בכדי לעבור ריפוי. היו 2 בחירות: הדרך הקצרה והקשה והדרך הארוכה והרכה. ככה הוא הגדיר את זה. הארוכה הוא הסביר, זה ריברסינג שמאוד יתאים לך והקצרה זה אייווסקה שתהיה מאוד קשה וקשוחה עבורך. כמובן שלא היתה לי סבלנות, שנים של קושי, הרבה לילות בלי שינה והשרדות ומצד שני למידה, התפתחות, הכרה. מיקס מאתגר. מלחמה בין רוח לחומר.

בחרתי באייווסקה. עשיתי שני טקסים שהיו קשים מאוד וגם מלמדים מאוד והם נתנו לי שקט לכמה חודשים ואז חזרתי לאותה נקודה. עברו עוד שנתיים ופגשתי אשה מאוד מרתקת שגם לה יש יכולת ראייה עמוקה ובתוך הדברים שהיא ראתה, היא אמרה שתגיע דמות גברית שאני אעשה איתה דרך והדמות הזאת תהיה מאוד משמעותית ותעזור לי לעשות פיין טיונינג לכל מה שאני לומד ומלמד. חיכיתי וחיפשתי ואז אתה הגעת, רישי.

אני מרגיש שעברתי כאן סוג של חוויית מוות (כמו שהוצע לי). מוות במובן שאני משאיר כאן בתוך התהליך והסשנים שעברנו את החלק שפחות אהבתי בעצמי, נותן לו למות ומסכים להוולד מחדש לתוך פרק חדש בחיים שלי, סוג של הסכמה ללידה מחדש לתוך מי שאני באמת, בלי כל הרעשים, עם כל הרכות והרוך שהסתרתי כל כך הרבה שנים.

במפגש הראשון שאלת מה כל אחד רוצה להכניס לחיים שלו ואני כתבתי : רכות ורוך וזה ממש הצליח לי. אני מרגיש את זה בכל התחומים בחיים שלי ובעיקר בעיקר עם עצמי. יש לי אותי עכשיו כמו שאף פעם לא היה לי. אני לא חייל יותר, לא צריך להיות חזק, אני לא מסתערב יותר. החלק הזה בחיים שלי הסתיים. קיבלתי המון כלים, המון הבנות צמחו מתוכי, השפה שאני חי ומלמד אותה כבר 24 שנים שנקראת “חשיבה הכרתית” (ימימה) קיבלה עוד רבדים ועומקים ואני מרגיש שאני מבין את הלימוד ממקום חדש.

תודה לך רישי, המורה שהגיע בדיוק כשהתלמיד היה מוכן. אני נוצר כל רגע וכל מילה שאמרת בלב שלי. תמיד אני שואל את התלמידים שלי מה היא נקודת החן שלהם שרק להם יש ואותה הם צריכים למצוא ואיתה להאיר בעולם. הדרך איתך הראתה לי שאתה מצאת את נקודת החן שלך ואתה מאיר איתה והיא בוהקת.

אתה אדם ומורה מופלא וחיכיתי לך כל כך הרבה שנים שתגיע, כמו שסיכמנו כנראה למעלה לפני שירדנו.

אוהב אותך מאז ולעולם.

אריק 

 

הדרך הבטוחה לשמור על נפש בריאה ולמנוע בעיות נפשיות, סבל ומחלות היא להיות בתנועה, להיות יצירתי ומדיטטיבי. חיים מתמשכים של למידה והתפתחות מבטיחים חיים של גדילה והשתנות מתוך שמחה. הקורס השנתי ללימודי ריברסינג והכשרת מטפלים מהווה הזדמנות ייחודית להרחיב את האופק הפנימי שלך, לגבש את הפנימיות שלך ולהעשיר את איכות החיים שלך.

בשנה הזו נסיר מכשולים המגבילים אותנו מצמיחה והתפתחות, נשחרר מטען רגשי אשר אצור ברקמות גופינו ונעיר את חדוות החיים והתשוקה לחיות מתוך שמחה. בשנה זו נפתח ”לרוח“ באופן אינטגרטיבי ומושרש, נחזק את הקשר שלנו לחים על פני האדמה ונלמד לגלות את הסודות הכמוסים של הלב. בשנה זו נרחיב את המודעות שלנו לקשרים שבין הגוף והנפש, ליחסים שלנו עם עצמינו ועם הסביבה, היחסים שבין העבר והעתיד, ויחסי הגומלין שבין התודעה הגוף והנפש. 

המטרה של תרפיה היא גילוי עצמי, שמאפשר ריפוי של הנפש ושחרור רוח האדם. הצעד הראשון הוא להחזיר את החיות לגוף ולהיות במודעות עצמית, כלומר להרגיש כל חלק מהגוף והתחושות שיכולות לנבוע בתוכו. הצעד השני הוא ביטוי עצמי. אם לא נותנים לרגשות ביטוי, הם נהיים מודחקים ואז מאבדים קשר עם “החיים הפנימיים”. הרבה אנשים מפחדים מהרגשות שלהם ומתייחסים לרגשות כמסוכנים, מפחידים או משוגעים. כשנותנים ביטוי לרגש, אפשר להתייחס אליו באופן רציונלי. הצעד השלישי הוא מודעות עצמית. האדם יודע מה הוא מרגיש, הוא מחובר לעצמו ויש לו גם את היכולת לבטא את עצמו באופן מתאים. אין אשמה או בושה לגבי מי שהוא ואיך שהוא מרגיש. אין מתחים שריריים בגוף שלו, שחוסמים ביטוי ומגבילים אותו. במקום זה יש קבלה עצמית וחופש להיות. התרפיה אינה ללא פחדים, היא לא מהירה וקלה, זה יכול לקחת זמן, אבל התגמול הוא שהאדם לא חי את החיים לשוא ויכול למצוא את המשמעות של חייו ולממש את עצמו.

“להיות עם אנשים במרחב טיפולי דורש מאיתנו לגעת במהות הפנימית האנושית ולהכיר בקסמם של החיים ויופיו של האדם. זה להיות פתוח, כנה ושקט, לסמוך על זרם החיים הטבעי ולדעת מה חשוב ואמיתי. זה לכבד את החיים ולזהות את הרצון העמוק והכמוס של האדם לגדול, להתפתח ולממש את האהבה שנמצאת בכל נשימה ונשימה. להיות מטפל זה להיות קרובים לעצמניו ובכך לגרום לאחרים להסיר את המכשולים שעומדים בפניהם מלהיות חופשיים. זה לבחור בדרך של השתנות וגדילה, וללמוד לסמוך על מה שאנחנו עמוק בפנים יודעים. להיות מטפל זה להבין שהזמן שהוא יקר מפז מעמיד בפנינו אין סוף אפשרויות אשר תלויות ברצון שלנו להשתנות ולשנות”

להלן הנושאים המרכזיים

ריברסינג והיבטיו השונים / נשימה מעגלית / פולסישן וביואנרגיה / מדיטציה אקטיבית / תהליכי זיכוך וקטרזיס / שחרור שכבות השריון / שחרור מתחים דינמי / שבירת דפוסי הנשימה וגילוי קצב הנשימה הטבעי / הקשר בין גוף ונפש, נשימה ורגש / זיהוי דפוסי נשימה / שיטות קרקוע / רגרסיה וזמנים בראשיתיים / הילד הפנימיוהאנרגיה הטבעית / קישרי משפחה, קונסלציה משפחתית / דמיון מודרך במהלך סשן / השפעת תהליך הלידה על חיינו / מגע תומך / אבחון וטיפוסי גוף / אנטומיה, פיסיולוגיה ופטלוגיה בדגש על מערכת הנשימה / גישה, עמדה ועקרונות בסיסים למתן טיפול / עיבוד תכנים רגשיים /עבודה עם טראומה / תהליכי השלמה / העמקה בתחום סודות המחלה והאמת המרפא/ ניהול רגשי  / תהליכי סליחה והודייה 

יעוץ וגישה טיפולית – כל מה שקורה בקליניקה בנוסף לסשן הנשימות והיכולת ליעץ מנקודת מבט הוליסטית ועכשווית. נלמד דרכים ושיטות אותן ניתן לשלב במהלך המפגש כמו,  משחקי תפקידים, דמיון מודרך, שילוב כתיבה וציור

מילה על ריברסינג 

ריברסינג הינה  שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים וטרנספורמציה פנימית. באמצעות שיטת הריברסינג, הנשימה “עוקפת” את ה – mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשאן נשימות אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים, השכל הופך להיות פסיבי יותר ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון. עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית !

הקורס כולל 30 מפגשים בני חמש שעות ושני סופי-שבוע מרוכזים.

במהלך חודש אוגוסט תהיה פגרה ונחזור להיפגש בתחילת חודש ספטמבר להמשך התהליך 

מפגש מבוא

 • מפגש מבוא לקורס יתקיים ב …… בין השעות 20:00-22:00 
 • המפגש יכלול הסבר מקיף על מהות ואופי הקורס. 
 • הינך מוזמן/ת לשיחת היכרות ובמידת הצורך אפשר לתאם מפגש אישי.

סדנאות מרוכזות

 • “להעיר את האריה/לביאה”  (חמישי-שבת) סופ”ש מרוכז של שחרור מתחים דינמי הכולל סשנים של פולסישן, ביו-אנרגיה, טכניקות של שחרור ‘שכבות השיריון’, תרגילי קרקוע, תרגול מדיטציה אקטיבית ועוד.
 • צפים ונושמים – סופ”ש בים המלח – סופ”ש במצוקי דרגות שבים המלח. ננשום במים ונהנה מתהליכים עדינים בטבע הפתוח.
סמינרים במסגרת נמפגשים
 • סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף- Neo-Reichen bodytypes– סמינר זה יקבל שני מפגשים רצופים במהלך השנה. תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן. נרחיב את הידע על הקשר בין איפיונים במבני הגוף למצבים ריגשים ראשיתיים. זהו כלי אבחון וזיהוי מדויק ויעיל.  נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים, נבין את התבניות הגופניות ואת החוויות הנפשיות העמוקות המעצבות אותן. מבנה גופנו אינו תלוי אך ורק בתכונותינו הגנטיות אלא מושפע בעיקר מחוויות רגשיות אותן אנו חווים בשנות חיינו הראשונות. חוויות אלו מעצבות לא רק את אישיותנו אלא גם את גופנו. נלמד לזהות את טיפוסי הגוף השונים ואיך להשתמש בהבנות אלה בעבודתנו עם המטופלים.
 • הלידה השניה – נתמקד בהשפעות של זמנים בראשיתיים על חיינו (החל מההתעברות ועד הלידה) , נעבור סשנים וסימולציות לשחרור דפוסים מגבילים מהלידה ומזמן הרחם.
 • אנטומיה, פיסיולוגיה ופטלוגיה עם ד”ר יפתח ירוחם. בדגש על מערכת הנשימה והקשרים חיוניים לטיפול בנשימה.
 • מפגשי קליניקה / התמחות מעשית – פגישות בהם משתתפי הקורס יתנו סשנים לאורחים

הקורס מוגבל ל – 30 משתתפים…..

 

 • בראש ובראשונה הקורס מתאים לאנשים שמוכנים ורוצים לצאת למסע מרתק של ריפוי והתפתחות אישית ! לאלו שמעונינים להעשיר את חייהם, להרחיב את המודעות ולהכיר את תרומתה של הנשימה לאיכות החיים
 • לאנשים העוסקים במקצועות הריפוי, הטיפול והחינוך ומעוניינים להוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלהם.
 • תהליך ההכשרה מתאים לאנשים אשר מיעדים לעצמם דרך חיים כמטפלים ומעונינים לטפל בנשימה דינמית אינטגרטיבית. 
 • הקבלה לקורס מותנת בהיכרות ובמצב בריאותי ונפשי כשיר.
 • תוכנית הקורס דורשת מהמשתתפים תעוזה ונכונות לעבור תהליך עוצמתי וכנה על מנת לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם.

הקורס יערך באולם הוואלנס ארנה גלרי שבקניון ארנה הרצליה פיתוח 

המסלול יחל ב 3/11/24 ויתקיים בימי ראשון בין השעות 16:00-21:00 

הקורס כולל 30 מפגשים שבועיים בני חמש שעות

 

לפרטים נוספים

מנחי הקורס

כתבות מומלצות

הצצה לקורסי מטפלים