אחד הדברים המופלאים שלמדתי לראות כאדם בדרך רוחנית, כמטפל וכמי שעובד עם אנשים במרחב התפתחותי, זה שלא משנה מה עברנו בחיים, מה הסיפור שלנו, מהיכן הגענו ומה אנחנו עושים, לכל אדם יש בפנים אזור נקי ולא נגוע, מין קודש הקודשים כזה שלעולם לא נפגע, מקום טהור ומואר, כמו יהלום שאפילו אנחנו לא יכולים לפגוע בו !!

הוא נמצא בתוכינו תמיד, גם אם נראה שהחים ירדו מכיוונם ושאבדה לה הדרך, גם בזמני דכאון ויאוש, עמוק בפנים כל אדם יודע שהוא בסדר, שהכל בסדר. מעבר לאשמה ולביקורת, לחוסר הסיפוק ולתסכול, שם עמוק בפנים יש נקודה טהורה שלעולם לא הלכה. גם אם עברנו ילדות קשה, התעללות ונטישה, ישנה נקודה נקייה שמאמינה ורוצה. מין אור נקי שמעולם לא כבה.

גם אם אנחנו לא מכירים בו, בקודש הקודשים הזה, הוא מציץ אצל כולם ברגעים מסוימים. הוא קורן מאיתנו כשאנחנו מאוהבים ואכפתי כשאנחנו נמצאים בחברת אנשים יקרים. הוא מאיר מפניהם של ילדים קטנים ומחייך מעיינים של אנשים זקנים. הוא מתריע ברגעי סכנה, וברגעי משבר ושיברון לב משחרר כוחות ישועה אדירים ורצון לחים. הוא מאיר מאיתנו כשאנחנו רגועים ושלוים, פתוחים ועדינים. הוא נמצא שם תמיד בפנים.

כנראה שהגענו איתו לעולם, מקום נקי וטהור, מקום מקודש ועדין שאולי דרך סיפור חינו נאלנו לדחוק אותו פנימה שאף אחד לא יגע, ילכלך, שאף אחד לא יראה אותו. אולי סגרנו אותו בכספת וזרקנו את המפתח לעומק הים, שלא נפגע, שלא נדע. אולי שכחנו מקיומו, כי לאף אחד אסור ואף אחד לא יכול לקחת, לשנות, או להחליט לגביו.

אולי זה המקום של החים עצמם, המקום של הרוח, של הנצח, אולי זה הבית של הנשמה שמעולם לא עזבה, אולי זה החומר שנקרא אהבה אולי זו אותה גינה, מנגינה, שירה שמעולם לא פסקה.

הוא שם תמיד, מקום מואר ונקי שמעולם לא נפגע ואף פעם לא כבה.

מי יתן ונדע לגלות, לחיות ולהאיר את אותו מקום שממנו הגענו, שממנו אנחנו עשוים, אתם יכולים לקרוא לו אלוהים !

באהבת אמת וידידות,

רישי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים