לחקור עם הנשימה- לצלול לנשמה

כבר שנים שאני אוהב לחקור, אני חוקר חלבונים, גנים, חיידקים, פטריות ושלל מיקרואורגניזמים חיים וגיליתי עולמות מעניינים. אבל לפני כשנה הבנתי שיש אורגניזם אחד שאותו עוד לא חקרתי, אורגניזם שכל כך יקר לי ואני מכיר אותו הרבה זמן אבל תכל’ס אני לא ממש מכיר אותו – וזה אני. רציתי לחקור אבל חסרו לי  כלים לעבודת המחקר שלי. ומכאן הדברים החלו להתגלגל, ובמקרה קראתי על סדנת נשימות עם רישי במדבר. לא ידעתי מי זה ומה זה אומר ולאן זה יכול לקחת, אבל נסעתי מתוך אינטואיציה פנימית שבנשימה כנראה יש משהו פלאי.

במדבר הכרתי את רישי וסוקי המקסימים שהפגישו אותי עם כמה מהדברים הנפלאים שקרו לי בחיי – הנשימה, העבודה דרך הגוף והמדיטציה. הנשימה לוקחת אותי היום למקומות חדשים ועוזרת לי להכיר יותר את עצמי, את ההתנהלות שלי בחיי, את הפחדים, הכעסים, התקיעות, החלומות והאהבות שלי.

הנשימה גם הפגישה אותי עם אותו ילד מופלא ופנימי שבי שגיליתי שכל מה שהוא רוצה זה לרקוד, לצחוק, לחבק, לאהוב, להתבטא ולהיות הוא עצמו. אני אוהב את הדימוי של רישי על קפסולות ואקום שתקועות לנו בגוף מהילדות על כל עלבון, צעקה, סטירה, מכה, אכזבה או פחד, ואני מרגיש שאני מפוצץ אותן אחת אחת, ואין לי מושג כמה עוד יש, אבל מה שבטוח זה שאלו שכבר התפוצצו הציפו בי דברים לא קלים שעם הרבה תמיכה, הבנה, חיבוק ופירגון של רישי וסוקי ברגישותם המדהימה, הצלחתי קצת יותר להבין מאיפה הם באים, והדרך עוד ארוכה. ומעבר להבנות והתובנות השכלתניות מה שהכי מופלא בעיני זה שהגוף מדבר, די לו ל”מיינד” לטרטר לי במוח, עכשיו הגוף זז ומשתקשק ועובר זיכוך וניקוי של ג’יפות ששנים יושבות ומחכות שמישהו יעיף אותן, וכשהמקום מתפנה הדברים מתבהרים והחיים מתחילים לקבל יותר כיוון והם נצבעים בצבע הנכון יותר, חד יותר ומהול באושר. באחת הנשימות האחרונות שלי הרגשתי כמו פרח לוטוס יפיפה שבכל נשימה ועם כל צעד שאני עושה הוא נפתח עוד ועוד, ואני מציץ לתוכו, חוקר ומגלה דברים נפלאים ואני מלא סקרנות על עוד דברים שיבואו …

זו בעיני הגדולה והיופי של עבודת הנשימה וכשזו משתלבת עם מדיטציה דינמית שנותנת מצד אחד מקום לג’ננה ולפורקן מלאים בצחוק, בכי אורגזמה וריקוד, ומצד שני היא נותנת מקום להתבוננות פנימה, אני מגיע היום למקומות של יותר שקט, נינוחות, השלמה, הבנה והמון אהבה לעצמי, אהבה שכיום אני מתחיל להרגיש אותה מוקרנת החוצה, היום אני מרגיש שאני יכול לתת מתוכי. יש בליבי היום המון תודה מהלב על שהכרתי אתכם רישי וסוקי ואת הדרך המדהימה שאתם מנחילים למי שבא לנשום, חיבוק גדול מעומק הלב.

רוני כהן

השאירו פרטים
לתיאום פגישת ייעוץ
ללא התחייבות וללא עלות!