המנחים והסדנאות

די'גיי מיכל רוז - שבת אחהצ

כמי שמתקלטת במקביל לעבודה בעולם הטיפולי, גם על העמדה מיכל מממשת את אהבתה למפגש עם אנשים ויוצאת איתם למסע אל עבר מקום רגשי אחר, באמצעות המוסיקה. מיכל שוזרת בסטים שלה מגוון של מקצבים, סגנונות וצבעים מכל רחבי העולם, המזמינים אתכם לחוויה המשלבת תנועה חיצונית ופנימית.

סטפן פרי| גאגא

טפן פרי - גאגא, שפת התנועה שפיתח אוהד נהרין - גאגא מציעה דרך לחזק את הגוף, לשכלל את הגמישות, הזריזות, היעילות ולהעיר את החושים והדמיון. גאגא מפתחת מודעות לחולשות גופניות, מעירה מקומות מנוונים, חושפת את הקיבועים הפיזיים ומציעה דרכים לביטולם. העבודה משכללת את התנועה האינסטינקטיבית ומחברת את החלטות התנועה המודעת. גאגא מאפשרת חוויה של חופש ותענוג בדרך פשוטה, במרחב נעים, בבגדים נוחים ובליווי מוסיקה, כל אחד לעצמו ועם אחרים. על סטפן: בוגר הקונסרבטוריון העליון פריז , צרפת. בין השנים 1999-1994 רקד בלהקת הבלט של מונטה קרלו. בקיץ 1999 הגיע לישראל והחל לרקוד בלהקת מחול בת-שבע, בה הוא רקד עד 2008 .קיבל את פרס יאיר שפירא, כרקדן המצטיין בישראל לשנת 2005 .כיום סטפן מלמד גאגא- שפת התנועה של אוהד נהרין במרכזי ריקוד שונים בארץ ובעולם.

יעל ברקאי | תנועה אוטנתית

מאימפרוביזציה לתנועה אותנטית, מנחה יעל ברקאי כולנו שואפים לקשר יותר מעמיק ותואם עם הגוף והתנועה שלנו ועם האחר. התיידדות עם הגוף והתנועה כפי שהם, היכולת לחיות בהוויה יותר מקבלת, תחזק אותנו. נתנסה במפגש אחר עם עצמינו ועם הזולת דרך הגוף התנועה, נאפשר לתנועה ולקול מבפנים לעלות ולהתבטא יחד עם דימוי אסוציאציה, תחושה ,מחשבה או רגש. נחקר את האפשרות בהדרגה וברגישות להתקרב למקורות שבתוכנו. נגלה את הרכות והחוזק שגופינו יכול לבטא כלפי עצמינו וכלפי האחרים דרך תנועה. נרקוד מרגע לרגע את אשר יגיח עם הסכמה לקבלת התחושות הרגשות והמחשבות שיעלו. בסדנא נאפשר פתיחת דלת לגלוי ולנסתר מעינינו. הדלת תפתח בקצב ובאופן שיתאים לכל אחד ואחד. נחוש את המעבר בין להיות מתנועע ולהיות עד לתנועה של האחר . יעל ברקאי מטפלת בתנועה מנחת קבוצות מטפלת בזוגות וביחידים ,יסדה וניהלה תכנית להכשרת מטפלים בתנועה מ1993 עד 2014

רישי | לנשום אל החיים

רישי יקח אותנו עם הנשימה לטיול דרך הגוף החיי אל הנפש העדינה ומשם אל עולמות הרוח והלב הפתוח ! בכל שאיפה נכנסים חיים ובכל נשיפה עוזבים. מוזמנים לקחת נשימה עמוקה לחיים ולמות בשביל לחיות ! בסדנה זו נמצא את התנועה של הגוף דרך התנועה של הנשימה. ניתן לגוף להזכר בתנועה בראשיתית של חוליות ומפרקים, שרירים וחושים ונוולד לעכשיו ברגישות ופתיחות לב. במהלך הסדנה נעבור סשן נשימות שיאפשר לנו לגלות את איכויות הנשימה לריפוי ושינוי תודעה. רישי מלווה אנשים בתהליכי ריפוי והתפתחות. מעביר מסלול להכשרת מטפלים וקבוצות תרפיה ומדיטציה. ופעם בשנה שותף בהפקת פסטיבל רידנסינג

מיכל בן טובים | גוונים בתנועה

ננוע בין מרחב של ביטוי בתנועה לבין מרחב של ביטוי בצבע ונשלב בינהם. נאפשר לצבעים השונים בחיינו להעיר ולהאיר תאים חדשים בגופנו. ננשום לאיזורים שונים ונסכים להיות בנוכחות ברגע הזה, תוך חיבור למקורות נביעה פנימיים. דרך העבודה הוא פיתוח המתבסס על עקרונות של טיפול בתנועה ועל אלמנטים מטפול בצבע על פי שיטתו של ד"ר שטרן. על מיכל: מטפלת בתנועה מוסמכת, M.A עובדת סוצאילית קלינית, מייסדת, מדריכה ומאמנת בשיטת ה"ConfiDance".מעל 10 שנות ניסיון, רקע נרחב וניסיון עשיר בהנחיית סדנאות וקבוצות. עובדת במשרד החינוך. מטפלת בילדים ובמבוגרים, בעלת קליניקה פרטית בתל-אביב.

עמית לבון חיים | "חיבורים בתנועה"

בסדנה נחווה חיבור פנימי ,חיבור לאחר, וחיבור לעולם תוך כדי תנועה. נרקוד ונחווה סוגי ריקוד שונים ממדיטציה בתנועה, נחווה שמחה גדולה על היותינו בני אנוש ונגיע עד למסיבת ריקודים סוערת! "חיבורים בתנועה" מאפשרת לנו לנוע בגוף ובתודעה בין הפנים לחוץ, לזהות דפוסים ולשנותם באותו הרגע.. סדנה כייפית ומשחררת ויחד עם את מאפשרת התבוננות מודעת. על עמית חיים: בת 47, מטפלת ומנחת סדנאות מודעות ב- 17 שנה האחרונות. ריקוד ותנועה הם האהבה הגדולה שלי, התרפיה שלי, השמחה והשקט שלי ואני שמחה להעביר את החוויה הזו הלאה.

נועם מוסקל -חופשיה בתנועה

"אז מה בעצם את עושה?" אני מלווה נשים אל חופש פנימי אמיתי. "אוקיי.. ומה זה אומר?" שאני עוזרת לך להקשיב פנימה לעצמך, בעזרת הגוף. "ולמה זה חשוב?" כי הגוף זוכר דברים שהראש אולי שכח, והוא מנסה לספר לך כל הזמן על מה שכבר יכול להשתחרר. לרוב, אנו שומעות אותו רק כשכבר כואב... "אז איך "מקשיבים" לגוף?" בעזרת כלים שונים של גוף ונפש אנו פותחות יחד דלתות אל מה שקיים מתחת לכאב. מגלות את הרגשות והזיכרונות שנצברו בתוכך, נותנות להם מקום וחופש להתבטא ולהשתחרר, מאפשרות מרחב לשינוי. "ולמה לי לפתוח את הדלתות האלה?" כי מתחתן מסתתר הקול הייחודי שלך, היצירתיות, האהבה העצמית, אנרגיית החיים הטבעית במלואה.. כאן נמצאת הבחירה שלך בריפוי. מזמינה אותך להעניק לעצמך את המתנה ולצאת איתי לדרך אל החופש הפנימי שלך. נועם -

דארשו | נשימה ומדיטציה

לנושם הוותיק זה כבר ברור, סשן ריברסינג זה כל פעם אחרת. בסשן נשימה מעגלית אנו מעבירים את המושכות מידי האגו והמיינד אל הגוף ותחושותיו, ואנו נותרים כצופים מן הצד בהתרחשות זו שבין התחושות לרגשות. למעשה, אנו חווים את אשר על לבנו, דרך תחושותינו - על גלי הנשימה. וכשם שהמודע מתקשר עם המוח באמצעות מחשבות, כך התת מודע מתקשר עם הגוף דרך תחושות. בסשן ריברסינג נחווה כיצד גוף-רגש-נפש הם אחד למעשה. ולמי שטרם התנסה.. אין מילים - בואו לגלות ריברסינג מהו.

ירון אדלר | צ'י קונג

ירון אדלר מטפל,מרצה,מורה וחוקר רפואה סינית כבר 20 שנה. בתחום הרוח, גוף נפש. בבעלותו קליניקה פרטית למעלה מעשור. צ'י קונג - היא אמנות גוף הוליסטית המבוססת על תרגילים פסיכופיזיים, המשלבת יציבה, תנועה, נשימה ומדיטציה כדי לקדם בריאות, רוחניות, איכות חיים וכן מיומנות לחימה. משמעות המילה צ'י היא "אנרגיית החיים הזורמת בגוף". משמעות המילה קונג היא עבודה, טיפוח או כישרון. צירוף המילים צ'י קונג משמעו תרגילי אנרגיה, שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף, איזונה והמרצתה.

איתי לירז - אימפרוביזציה וקונטקט

איתי לירז - אימפרוביזציה וקונטקט- חוקר תנועה, דרך המימד הפיזי והרגשי, מתעניין בטבע האדם. בוגר סדנאות מעולמות התנועה החופשית - קונטקט אימפרוביזציה, תנועה בטבע, תנועה מודעת ואוטנטית. בוגר לימודי תיאטרון הקוקיה, B.A פסיכולוגיה, עוסק בהנחיית קבוצות. בא מעולמות , קפוארה, טיפוס, גלישה. לומד בימים אלו טיפול בשיטת אילן לב. אימפרוביזציה היא ההזדמנות להיות בשיא החיות, היא תמיד מתרחשת כאן ועכשיו, מחייבת אותנו להגיב. זו הזדמנות ללמידה הקיימת בדיאלוג שמתהווה עם שלל הפרטנרים-הסירה או לחילופין בעולם התנועה, חלקי גופנו שמנהלים מערכות יחסים, תומכים, מתנגדים, מתקרבים ומתרחקים. כמוהם מציעים דיאלוג מלמד ומאפשר גם האדמה, הגרביטציה, הנפילה וכל אותם כוחות שמורגשים ע"י סיבוביות או מתוך אינרציה מתמשכת, משקלים של עצמים שונים, משחקים עם הדמיון, לא מעט שימוש ברגשות כמנוע וכמענה, וגם...אנשים, בתור יוזמים, מצטרפים או מעצימים.

נטע אוקאשי- היפהופ

נטע אוקאשי- היפהופ בעלת תואר ראשון בחינוך למחול מתמחה בהיפהופ עברה הכשרות בארץ ובחו"ל במיטב הסטודיואים בניו יורק וצרפת מלמדת באורנית , הרצליה , סטודיו פיור במרכז תל אביב וביסטריט סניף ראשלצ מאמינה שריקוד זה השפה של הנשמה , מחבר אותנו לגוף , עוזר לנו להתבטא והופך אותנו לשמחים יותר. "מרגע שגיליתי את ההיפהופ הרגשתי בבית "

גיתית אדרעי dancing yoga

גיתית אדרעי dancing yoga מורה לתנועה ומחול, בוגרת האקדמיה למחול-ירושליים. כמו-כן מורה בכירה ובעלת נסיון רב ליוגה נשית ויוגה לנשים בהיריון ולאחר-לידה עפ"י מירה ארצי-פדן ווינגייט, מנחת קבוצות מטעם אונ' חיפה ומדריכת הנקה. בעלת סטודיו לתנועה, מחול ויוגה בזכרון-יעקב ומפתחת השיטה Dancing yoga . Dancing yoga היא שיטה אותה פיתחתי וכשמה כן היא שילוב של תרגילים מעולם היוגה המותאמים לגוף עם הנחיות פתוחות לריקוד חופשי, משחרר וזורם. מפגשי הDancing Yoga מאוד מגוונים ובהם המשתתפים פוגשים את עצמם דרך תרגילי חיזוק, שיחרור, תנועה, נשימה, שקט ומוסיקה מגוונת ונעימה. הם מרוויחים מכל העולמות, מה שמעלה אצלם את הפוטנציאל לריפוי ובריאות מיטבית.

מיה דונסקי- מכתב אהבה מהריק

מיה דונסקי- מכתב אהבה מהריק אמנית רב-תחומית, רקדנית בוטו BUTOH ,כוריאוגרפית, ציירת. פיונירית מחול הבוטו בישראל. החלה את דרכה בעולם הבוטו ב 1985עם נסיעתה ליפן שם חיתה, למדה ויצרה 6 שנים והיא תלמידתו של המאסטר הגדול אונו קאזואו / Ohno , אבי תנועת הבוטו. יוצרת ומופיעה בעיקר כסולנית. הבוטו הינו מחול נשמה אוונגרדי אוניברסאלי, שהתהווה ביפן בסוף שנות החמישים , כמרד רוחני. מחול יצירתי ועוצמתי זה עוסק במהות ובהתקיימותו הטוטאלית של האדם במרחב, תוך השתחררות ממושגי צורה – גודל – זמן . הרקדן והחלל חיים כנוכחות אחת , אצורה בשיא , חשופה , מחוץ לזמן. רקדן הבוטו משוחרר מן הצורך ליצור צורות בחלל , מחובר אל המהות התמציתית ומתקיים במרחב שקט של קשב ונוכחות מלאת סוד. המפגש החוויתי הוא טעימה מתהליך אשר מנחה להתפשטות מדפוסי חשיבה ואמונות , לטובת מפגש עם שפת גוף אותנטית שצומחת מתוך עולמות רגשיים.

CAMELA - להקה

CAMELA - להקה הלהקה המורכבת מ- 5 נגננים מופלאים, לוקחת מסורות מזרח תיכוניות, מוסיקה אפריקאית, רוק וטרנס אקוסטי ומשלבת אותן במופע אנרגטי ומקפיץ. השילוב של גרוב אתני, וירטואוזיות מוזיקלית, ואנרגיה של נפש חופשיה ורגשות עמוקים ייקח אותנו למסע בנופים צבעוניים.

רווית יסעור | " תדרים בתנועה " לכוון את מיתרי הלב

לחיות את החיים זה ריקוד מקודש, ריקוד המתגלה בשפת התנועה והצבע. הגוף כמכחול רך רושם בחלל את סיפור חייך, צובע בצבעים זוהרים דיוקנך. בדואליות של קרבה ונפרדות ביחד ולחוד, הריקוד עם מפת הצבעים ייצור חיבורים במוזיקה ובגוף.בריקוד יצירתי, מיתרי הלב רוטטים לצלילי התדרים, הלב נפתח לשונה וחוגג עם הדומה. על רווית: מייסדת מרכז תדרים בתנועה מפתחת השיטה מנחה קבוצות בארץ ובחול ב - 28 השנים האחרונות מכשירה מנחי קבוצות ומאמנים אישיים בתדרים בתנועה.

יסמין להן- הולה הופ

יסמין להן- הולה הופ ריקוד עם חישוק הוא פשוט ריקוד של כיף ושחרור! החישוק הוא פרטנר נפלא לרקוד איתו ובאמצעותו לפתח קורדינציה, להנות, להשתחרר וגם לחטב ולחזק את הגוף :). הריקוד עם החישוק משלב תרגילים טכנים מעולם הקרקס והג׳אגלינג עם התנועה של הגוף שלנו, ככל שנשלוט יותר בטכניקה נוכל לשלב את החישוק בריקוד שלנו ולזרום איתו בטבעיות :). החישוק הוא לכולם! לכל גיל, לכל רמה, לכל מי שאוהב לזוז, לכל מי שאוהב להסתובב. בסדנה נפתח בקצת טכניקה בסיסית, נמשיך ללמוד קומבינציה של תרגילים ובסוף ננסה לשלב בין התרגילים לריקוד של הגוף.

מיכל מזר- אימפרוביזציה בקול, משחק ותנועה

מיכל מזר- אימפרוביזציה בקול, משחק ותנועה בסדנת קול ותנועה נעבוד על קלות וחופש לשיר, להשתובב, לשחק עם הקול שלנו, לקפוץ למים. נחבר בין הגוף לקול. נעזר בתרגילים מעולם השירה, המוסיקה, המשחק והתנועה. נעיז לשיר את עצמנו בהומור וביצירתיות, ונתחבר לפנטזיית 'הזמר' שקיימת בנו! בסדנת משחק ותנועה ניתן לעצמנו רשות להיות נטולי ביקורת עצמית ולהתחבר לילד המשחקplayful היצירתי ניתן לעצמנו לשחק, לשחק עד הסוף, להיות שובב, פראי, להיות מטופש, להעיז. נלמד לאהוב את מה שיוצא. דרך תרגילים מעולם התנועה, הקול, הדמיון והמשחק, נתחדש ונשיל מעצמנו יאוש וציניות. סדנאות האימפרוביזציה של מיכל הן מרחבים מוגנים בהן אנו יכולים לאפשר לעצמנו להתבטא, להנות ולהשתחרר ללא מעצורים כל אחד יכול לשיר ולשחק את עצמו באופן שירצה

שני הברי | איזון והאזנה

מפגש סאונד הילינג אל תוך הלילה תנועה רכה ושקטה המובילה לשכיבה על הגב לחווית מדיטצית צלילים בליווי קערות טיבטיות ושלל כלי מוסיקה אתנים שנאספו מסביב לעולם. רצוי לבוא עם שמיכה קלה ומזרן יוגה שני הברי מוסיקאית, יוצרת ומטפלת הוליסטית. משלבת בעבודתה צ׳י-קונג רפואי, שיאצו, סאונד-הילינג/שירה, יוגה, אקרויוגה, מגע ותנועה

גלעד שמרון- אורטופדיה רגשית

גלעד שמרון- אורטופדיה רגשית יצר שיטה טיפולית הנקראת "אורטופדיה רגשית", שיטה זו מאגדת את הידע השיקומי הנצבר בפרקטיקה ארוכת שנים, לשורש הנפשי של הבעיה, באופן ייחודי ומעשי. דרך ההבנה שלכל שריר ומפרק יש משמעות בעולמנו הרגשי, אורטופדיה רגשית מתארת כיצד ניתן לגשת אל הקושי הפיזיולוגי דרך הבנת הקשר אל הנפש, היות וכל תא בגופנו "זוכר" את תפקידו הרגשי. בהרצאתו "הדיאלוג הנסתר" נלמד כיצד הגוף מספר לנו על הכוחות הפנימיים המתנהלים כמו ריקוד בין שני כוחות עצומים, פעם האחד מוביל ופעם השני. במפגש זה נחשוף ונאיר באור חדש את התנועה הזו, לטובת חיים בריאים, שמחים ומלאי השראה. בסדנה נצלול אל המשמעויות הספציפיות של הצוואר והטרפז, מה הם מספרים לנו כשהם כואבים ומבקשים תשומת לב? אלו "מתנות" הם מביאים לנו? זוהי סדנא חוויתית, מהנה ומשחררת, שמחברת בין העולמות, יחד עם הרבה כלים לריפוי עצמי שזמינים עבורנו בכל רגע ומקום בחיים.

איזבל אדלר- טראנס דאנס

זמן לנשום, לנוע , להרפות, לשחרר ולרקוד, להרגיש את החופש. תארו לעצמכם את החושך כה אינטנסיבי וכל כך מושלם מכסה אותך כמו שמיכת קטיפה רכה ... חושך שמנתק אותך מהעולם היומיומי, מכריח אותך לצלול עמוק לתוך עצמך, חושך שגורם לך לראות עם הלב במקום עם העיניים . את/ה לא יכול/ה לראות, אבל העיניים שלך מרגישות פקוחות..את/ה מבודד, אבל את/ה יודע/ת שאת/ה מאוחד/ת עם כל היצורים החיים. ומתוך החושך מגיעה המוסיקה, התופים הפועמים ממלאים את החלל הריק שבתוכך, גורמים לך לשכוח דברים שמעמיסים את תודעתך, גופך מתחיל לנוע בקצב היחודי שלו מראשית ההיסטוריה אנו מוצאים עדות לריקוד. נראה כי הקשר המקורי שלנו לריקודים היה לצורך התפתחות הנשמה והריפוי.

מור גפן- טרייבל פיוז'ן וליידי היפהופ

מור גפן- טרייבל פיוז'ן וליידי היפהופ רקדנית, יוצרת במחול עתיק ועכשווי, זמרת, מדריכה מוסמכת למחול , יוגה ופילאטיס, חוקרת תודעה וגוף. מתמחה וזוכת פרסים בינלאומיים בתחום המחול האתני אמנותי ,מופיעה ומלמדת את הסגנון הייחודי שלה בארץ ובעולם . (יפן, שוויץ, ארצות הברית, לונדון, גרמניה, פורטוגל ). תעביר בפסטיבל 2 סדנאות: טרייבל פיוז׳ן מאסיה לאנדלוסיה- מחול אתני עתיק ועכשווי הטרייבל פיוז'ן פותח צוהר לחיבור לחושניות ולעוצמה שמבקשת להתבטא דרך תנועה. בסדנא ניגע בטכניקה הבסיסית של הטרייבל פיוז'ן ושל הסגנונות המרכיבים אותו. סדנת "ליידי-לייק" ז'אנר ריקוד מעצים, חושני וסקסי שהתפתח בארצות הברית ואירופה הרבה בזכות הופעתו בקליפים ובהופעות של מוסיקת פופ והיפ הופ. הטכניקה שלו היא שילוב של מגוון סגנונות ריקוד (ג'אז, היפהופ, ריקודים סלוניים ולטיניים, גו-גו, סטריפ דאנס, מחול אוריינטלי, ווג טוורק ועוד)

אליאור -דאפו

אליאור -דאפו סדנאות אומנות הדאפו לקהל הרחב. כלי ג'אגלינג מעופף בצורת כוכב! דאפו הינו כלי ג'אגלינג חדש וייחודי העשוי מבד שבא מעולם התנועה והזרימה. מפתח מיומנויות פיזיות חדשות כמו קוארדינציה, קשב וריכוז ופיתוח יכולות חשיבה וכמו כן כישורים חברתיים הכוללים בין היתר בטחון עצמי, מסוגלות אישית, הצלחה, אופטימיות ויחסים חברתיים. הסדנא היא סדנא בסיסית בשילוב ריקוד חופשי ותנועה של הגוף. Attachments area

אוג'ס- טאי צ'י

אוג'ס- טאי צ'י מזה 28 שנים לומד את התנועה שמהמרכז ומחוצה לו. למד טאי צ'י, צ'י קונג, טאו, בודהיזם ומדיטציה. לאחר שנים של לימודים במזרח שב לישראל, לימד במכללות לרפואה משלימה ולפני כ 12 שנים הקים מרכז להתפתחות עצמית ואיזון גופנפש בפרדס חנה "מרכז דיאן" - בו פועם בית הספר שפתחתי לצ'י קונג טאי צ'י ומדיטציה. התרגול בסדנה מבוסס על מגוון רחב של תנועות המתבצעות לרוב בצורה איטית, זורמת ומודעת- מביאה את המתרגל לשיפור יכולת אישית בכל מישורי החיים. דרך תירגול האומנויות אנו מחזקים את גופנו ומשפרים את רמת הבריאות שלו. התרגול גורם להזרמת הצ'י (אנרגיית החיים) דרך כל אברי הגוף הפנימיים והחיצוניים, ומביא לרמה מאוזנת של צ'י.

יובל גולדשטיין- אימפרוביזציה .

יובל גולדשטיין- אימפרוביזציה . יובל רקדן וכוראוגרף יוצר בתנועה בוגר ביה"ס לדרמה סמינר הקיבוצים.מורה לתנועה ומטפל שיאצו. השתתף ביצירות מחול שונות. רקד במשך שנתיים בתיאטרון קליפה. רקד במשך שנתיים בצרפת בלהקת "sisyph heureux" והופיע בבמות רבות ברחבי העולם. בשיעורי האימפרוביזציה של יובל, נפתח מוזיקליות גופנית וספונטניות תנועתית, דרך התבוננות והקשבה עמוקים לשלד, תוך התייחסות לאלמנטים המרכיבים את האימפרוביזציה שלנו כגון זמן, מרחב, קרקע, פרטנרים ועוד. נפתח את האמון שלנו בדמיון, נגלה את התנועה השובבית והמפתיעה, נתנסה בשימוש בקול ונחדד את יכולת הבחירה המודעת שלנו בזמן אמת כדי להביא את תנועתנו לדיוק מירבי

סובירו

תרגול מדיטצית ג'יבריש מאפשר לנו לבטא רגשות ומחשבות ללא המגבלות והתבניות של המילים שאנחנו רגילים אליהן. זוהי טכניקה תרפויטית ומדהימה לניקוי ה-"רעש בראש" ולמציאת שקט ושלווה. למדיטציה שני שלבים, שלב ראשון - ביטוי חופשי באמצעות ג'יבריש ובאמצעות הגוף, שלב שני - שקט. על סובירו: מנחה מדיטציות אקטיביות ותרפיות מדיטטיביות. מוסמך מטעם מרכז אושו ביוון, בוגר הכשרת מטפלים בנשימה דינמית אינטגרטיבית במרכז ריברסינג-נשימה ומדיטציה ברמת אפעל. מודה על החופש והספונטניות שהטכניקות של אושו הוסיפו לחיי ומאוד שמח לחלוק אותן עם אחרים.

מירב קלין - קול ותנועה

מירב קלין- תרפיסטית במוזיקה ותנועה, זמרת יוצרת. יצרה את הדרך בה הקול מתחבר לליווי תהליכים קוליים, יצירתיים ורגשיים בקליניקה ובסדנאות. מסע מוזיקלי חווייתי שמאפשר לכולם, ביחד ולחוד להקשיב לתדר הפנימי ולהביע אותו בשירה להתמסר למנגינה המאחדת ולהתרומם עם כנפי המוזיקה וההשראה דרך קולות, שירים, מנגינות וצלילים, נכיר עוד מהקול שבתוכנו ומהאפשרות להשתמש בו ככלי לריפוי ולטרנספורמציה הסדנה מלווה במוזיקה חיה (גיטרה, טנפורה, תופים) ומתאימה לכולם ללא צורך בניסיון קודם בשירה.

ערב חמישי - Dj yaniv tzaick

ערב חמישי - מסיבת פתיחה - Dj yaniv tzaick

ערב חמישי - מסיבת פתיחה - Dj yaniv tzaick ינב צדיק יקח אותנו למסע מוזיקה חובק עולם. להשתחרר, להרפות, להתמסר, לזוז ולרקוד בהנאה. יניב שהיה איתנו בעבר ידוע לנו כמי שבמסיבות שלו אי אפשר שלא "לצאת מדעתינו" זו אקסטזה אחת גדולה. ינב יפתח את הערב הראשון של הפסטיבל ויזרוק אותנו גבהה שמשם נמשיך רק לעלות...

אנה קניאל | ריקוד אפריקאי

חוקרת תרבויות מערב אפריקה וקובה דרך ריקוד, קצב ותנועה. מעבירה סדנאות ומלמדת בבתי ספר למחול. ביקרה לאורך השנים באפריקה וקובה על מנת ללמוד ולהתעמק בתרבות המקומית. בעלת תואר ראשון בתקשורת , הבינתחומי , הרצליה. סטודנטית לתואר שני באנתרופולוגיה, אוניברסיטת תל אביב. סלסה קובנית- סגנון מקפיץ ואנרגטי, שמקורו בקובה. מאופיין בתנועות אגן, בית החזה וטכניקת רגליים. הסגנון במקור ריקוד רחוב חברתי וזה הקסם שלו! הסלסה הקובנית משלבת סגנונות אחרים, אשר התפתחו בתרבות הקובנית לפני כן- אפרו, רומבה, ממבו, צ'ה צ'ה צ'ה, סון ועוד. הסדנה תתבצע ביחידים ולא בזוגות! רומבה - סגנון פולקלור קובני עממי. הריקוד מלווה בתיפוף ושירה בדרך כלל. הרומבה- בתרגום מספרדית היא מסיבה ולשם כך היא שימשה ואף עדיין משמשת- אנשים היו מתאספים אחרי ימים ארוכים ובערבים היו מבטאים ופורקים את עול החיים ומאורעות היום יום תוך כדי שירה, ריקוד ונגינה. יאללה מסיבה!

סיגל זיו - מחול האלה

סיגל זיו הינה רקדנית, יוצרת עצמאית, חברה בעמותת הכוריאוגרפים, מורה ומאסטר במחול אתני עכשווי. חלוצת הטרייבל פיוז'ן בישראל, שהעלתה את סגנון ריקוד זה אל מפת המחול הארצישראלי ואף מנחה את המגמה הראשונה של סגנון זה באוניברסיטת תל אביב קמפוס שיאים. יוצרת שיטת מחול האלה - המשלבת מחול ורוח בדגש על העצמה נשית בחיבור נשים לתנועה המקורית שלהן. חיבור בין תנועת הגוף לתנועת החיים היוצר התחדשות ושמחת הלב. כל איש ואישה באשר הם יכולים להפעיל בתוכם את איכויות התנועה הללו שמביאות שמחה והתחדשות, בריאות וחיוניות. רגש וגוף זה רוח וחומר והחיבור בינהם יוצר שחרור עצום! סיגל, בכל שנות עבודתה, מבקשת לפתוח עוד שורש של אור גילוי בין שמיים לארץ. לזרוע תנועה ומחול של חיים שנוגע בעוד א/נשים ומראה להם את הדרך פנימה. היא משתמשת בטכניקות לפתיחה ושחרור מרכזי אנרגיה בגוף על ידי תנועה וריקוד הממזגים בין מזרח ומערב, זכרי ונקבי, גשמי ורוחני.

שלי חרמון -״המרחב הפתוח״

שלי חרמון - ״המרחב הפתוח״ ״המרחב הפתוח״ הוא תרגול תנועה מודעת, שמעודד זרימה, שיחרור וחיות בגופנו ובחיינו. ההנחיה משלבת מוסיקה מניעה ונוגעת לצד הכוונה מילולית מזמינה, המאפשרת מרחב לריקוד סוער לצד ריקוד רך ועדין. בשילוב עם התמקדות פנימה והתבוננות, החוויה מעודדת חיבור לעצמי כמו גם חיבור וקשר עם האחר. התרגול מעצים את אנרגית החיים, חופש ביטוי ואת החוסן שלנו. מאפשר התפתחות וצמיחה ברמה הפיזית, הרגשית, המנטלית והרוחנית. שלי חרמון מורה של ״המרחב הפתוח״ ומסורה לעבודת גוף נפש מעל 16 שנה דרך תנועה והילינג (תטא הילינג, רייקי, Energy for Life). היא במאית סרטי תעודה פרילנסרית, מנחת קבוצות, ובוגרת תואר בעיצוב.

סילבי גנדלמן | ביודנסה

כבני אדם נולדנו לחיות בשבט למרות שהעולם המודרני הכניס אותנו לעולם קר, אינדיוידואליסטי ותחרותי. מזמינים אותכם לחזור לחיי השבט של שיתוף פעולה, הדדיות, כבוד לזולת ואיכפתיות, לחיות באמפטיה ובהקשבה לצרכים של השבט. נתחבר לאינסטיקטים הראשונים שנשכחו במהלך חיינו. על סילבי: מנחה מוסמכת ומנהלת בית ספר להכשרת מנחי ביודנסה בארץ. הפוטנציאל הטמון בכם ולהשפיע בחוויותיכם על הסובבים אותכם ועל העולם. "ריקוד החיים" נוצרה בצ'ילה בשנות ה60 על ידי רולנדו טורו. ביודנסה היא שיטה של התפתחות אנושית המעודדת: אינטגרציה חיבתית רגשית, התחדשות גופנית אורגנית ופיתוח הפוטנציאלים הגנטים.

ענבר בן יהודה | עצירת תנועה בשיטת גרינברג

לזוז אל הלא נודע- לחוות את החדש והלא ידוע – דרך תנועה ועצירה. בסדנה זו נגלה את הכוח, היכולת והאומץ שטמונים בנו בעת המפגש עם ה"חדש".יחד נחווה תזוזה בתוך אי-וודאות, נחקור את הפחד והאומץ, שמאפשרים לנו לגלות את הלא ידוע והלא מוכר. נתרגל כיצד להפוך רגע של חוסר ודאות לאפשרות לגדול ולהתקדם אל עבר הרצונות שלנו. בואו לרקוד ולגלות את היכולות הטבעיות שיש בתוך כל אחד ואחת מאתנו. על ענבר: מדריכה מוסמכת ומנחה בכירה בשיטת גרינברג מזה 16 שנה, שיטה שהיא צורת לימוד מובנית דרך הגוף, ועל-פי עקרונותיה ענבר מלווה ומלמדת. המטרה המרכזית, שעומדת לנגד עיניה של ענבר היא ללמד כיצד לזהות ולהפסיק הרגלים גופניים, והתנהגותיים חוזרים, שמגבילים ומקטינים את החוויה והיכולות שלנו. בתהליך ניתן לרכוש כלים באמצעותם ניתן לעבור את המגבלות הקבועות שיש בנו ולהשיג שינוי ממשי. ענבר מלווה אנשים בסטודיו שלה בתל אביב

מיכל נדיב - נעים בין מרחבי החיים

מיכל נדיב - נעים בין מרחבי החיים הזמנה אל מסע פנימי אל עבר הכרה ומודעות חדשה, על מרחבי החיים המעצבים את חיינו. בסדנה נרקוד וננוע, כיחידים בזוגות וכקבוצה. נבחן כיצד התפיסה השכלית שלנו על מרחבי החיים מתיישבת אל מול החוויה הגופנית. החקירה התנועתית תהיה באמצעות כלים מעולם המחול, האימפרוביזציה והטיפול בתנועה: Marian Chace, Expression Primitive ועוד.. על מיכל: רקדנית, מטפלת בתנועה ומנחת סדנאות. בוגרת הסדנה למחול בגעתון, הנחתה סדנאות בלהקת המחול של ניר בן גל וליאת דרור. בוגרת הלימודים לתואר שני (M.A) בטיפול בהבעה ויצירה בסמינר הקיבוצים. בשנים האחרונות עובדת ומטפלת במשרד החינוך, נפגשת עם ילדים ונוער על הספקטרום האוטיסטי, עיכובים שפתיים, הפרעות קשב וריכוז, לווי הורים והנחיית צוותים ומעגלים.

ליזה פוטרמן | קונטקט ליצנות

סדנת קונטקט ליצנות - ישנם קווי דימיון רבים בין ליצנות חברתית וקונטקט אימפרוביזציה: שני סוגי האמנות מבקשים נוכחות והקשבה לעצמינו ולרגשות שעולים בנו כמו גם לסביבה שלנו. האמנויות הללו מאפשרות לבחון גבולות ביננו לעולם ולתקשר באופן שאינו מילולי ובעצם כך ללמוד עוד על עצמינו ועל העולם באמצעות הומור, מבט, משחק, מגע, היעדר מגע וסקרנות. ליצנות חברתית כשלעצמה היא ז׳אנר בעולם הליצנות שיש בה סגולות ריפוי שבאות להנכיח הומור קלילות ותעוזה ביומיום המלא סטרס, מרחיבה את הלב והתודעה הקולקטיבית ומשפרת את איכות החיים של הנוכחים במרחב. על ליזה - ליזה פוטרמן היא בוגרת תואר שני מאוקספורד שם חקרה פרפורמנס ארט. כיום היא עוסקת בתיאטרון מחול ויוזמת ״התנועה למחשבת הרגש״. היא רקדנית, משוררת וליצנית חברתית. מאמינה ששינוי חברתי משמעותי מתחולל באמצעות יצירה ואמנות השתתפותית.

ווירו | קונדליני יוגה

קונדליני יוגה ומדיטציה ידועה כ"יוגה של המודעות" והיא שיטת תרגול עוצמתית שמרגישים את התוצאות שלה יותר מהר מבכל יוגה אחרת. בואי לנסות תרגול שיאפשר לך אפשרות לחיות בשיא החיוניות והמרץ עם גוף חזק ובריא ונפש מאוזנת ושמחה. קונדליני יוגה ומדיטציה גורמת לנו לנשום עמוק ולהרגע גם בחיי היום יום, להכניס מחזקת לנו מודעות להשאר בריאים ומאושרים עם מה שכבר יש לנו, להתרכז בטוב, מגבירה ריכוז ויצירתיות, משקיטה דאגות וחרדות ומגבירה אושר ושלווה. על ווירו: יוגה עבורי היא עוגן יומי לחיים מאוזנים עם גוף בריא וגמיש, ונפש שלווה ושמחה. תרגול קונדליני יוגה עוזר לכל אדם בכל גיל להתחבר לשלווה ולהגביר חיוניות ולב מלא הודיה תוך כדי חיי היום יום הסוערים והמאתגרים שלנו. ווירו מלמדת בהרצליה, רעננה, רמת השרון ורמת אביב.

דווה אגאדה- נשימה מעגלית

דווה אגאדה- נשימה מעגלית מטפלת ומכוונת דרך נשימה מעגלית, עבודת נשימה וביואנרגיה. מעצימה חיבור עם תנועה חופשית וביטוי דרך הגוף. עובדת עם קריסטלים ומינרלים, אלמנטים ויסודות הטבע. מנחה סדנאות לבניית גרידים וקריסטלים, מעגלי נשים, מרחבי ריקוד. מנחת מדיטציות ויועצת אנרגטית מעולמו של אושו, תרפייה אלכימיית הצ'אקרות. יוצרת מרחבים וסדנאות בכל הארץ ובחו"ל מטפלת בקליניקה בתל אביב. הדרך בה אנחנו נושמים היא שיקוף לאיך שאנחנו מסכימים לחיות, עכשיו, הנשימה קורית רק בעכשיו, היא לא יכולה להתרחש בעבר או בעתיד הנשימה משקפת לנו מה חי בתוכנו, מה פועם בתוכנו מה מבקש תשומת לב והתייחסות ומה לא רלוונטי יותר ואפשר לשחרר.

מור ברגמן- קונטקט ואימפרו

מור ברגמן- קונטקט ואימפרו שם הסדנה: צניחה חופשית - לא מה שחשבתם רקדנית, מורה ומטפלת במגע. מלמדת מחול עכשווי וקונטקט אימפרוביזציה ב"הקבוצה", מדריכת פילאטיס בתל אביב. מטפלת במגע ובטכניקות אוסטאופתית, במקביל ללימודי אוסתאופטיה בוינגייט. מביאה לשיעורים שלה את האנטומיה והביומכניקה. שילוב של למידה עיונית-ויזואלית של עצמות ושרירים, ומחקר תנועתי סומטי מעצים את חווית הריקוד, יחד ולחוד. בסדנה נרקוד מהסרעפת – שריר הנשימה הזה שנמצא שם בגוף איפשהו אבל לא תמיד ברור מה היא עושה, איך היא מתפקדת ומשפיעה על שאר חלקי גופנו (רמז- משפיעה המון!) ולמה היא קשורה לחנה סנש? נכיר את הסרעפת לעומק- נראה אותה, ניגע בה, ננשום איתה, נזוז איתה ודרכה, נסתנכרן בעזרתה עם הפרטנרים שלנו בריקוד. אפשר ונשתמש בסרעפת כדי להתקרקע, ואפשר שנשמש בה כדי לעוף!

יפתח ירוחם - נשימה מעגלית

יפתח ירוחם - נשימה מטפל בנשימה מעגלית אחד על אחד ובקבוצות ולומד רפואה מערבית בחמש השנים האחרונות. אם נביט בנשימתו של תינוק נראה מחזוריות ומלאות בנשימה ועם השנים נוכל לראות הצטמצמות. בכל אחד מאיתנו זה קרה באופן מעט שונה, אך העיקרון הוא זהה: למדנו להגביל את התהליך הפיזיולוגי שמבטא את פעימת חיינו. זהו ביטוי פיזי לאמונות שנועדו להגן עלינו בילדות. סיפור חיינו נחקק בנשימתנו, ודרכה ניתן לגשת אליו. במפגש קבוצתי נצלול יחד אל נשימה מלאה ועמוקה יותר מנשימתנו היומיומית, כזו שפותחת ומרחיבה את אותם מקומות בנפש שנאלצנו לצמצם או להסתיר בתור ילדים. נשתף, נקשיב, ננשום, נשתחרר, נתרחב ובעיקר נהנה מהאפשרות להניע ביחד את הנשימה ולייצר מפגש בין לבבות.

דרור גבעון רוטר- Dancing Trees

דרור גבעון רוטר- Dancing Trees שוחר מדעים, תרבות ואמנות, ספורטאי סיבולת למרחקים ארוכים, וטריאתלט, בעל רקע מעולמות הרכיבה טיפולית, הדרכה בחוגי העשרה והטריאתלון (שחייה/אופניים/ריצה). יוצר "הפעולה הטבעית", התפתחות אישית וקבוצתית באמצעות שילוב ייחודי בין תנועה וספורט, באופן ישיר ונוכח לעולם הטבע - פלטפורמה חוויתית ואף טיפולית, המשלבת, אימון, תנועה, משחק והנאה. בסדנא נחקור אפשרויות תנועה בליווי מוזיקה מגוונת, סביב אלמנטים מעולם העצים והטבע, נתרגל למשל צמיחה, נעמיק שורשים בנוכחות קוואנטית, במטרה לחוות סופר-פוזיציה, "התענפות", לבלוב ושלכת, נחווה עוד מגוון התנסויות המבוססות על "הביו-מכאניקה" והמבנים המופלאים שבטבע, נכוון את הלב והנשימה לתיקון של ריפוי אהבה ושלום.