צפים ונושמים – ריברסינג במיים

ריברסינג במים – סדנת נשימות בבריכה הטיפולית שבקיבוץ לוטן שבערבה

שלושה ימים בהם נעבוד במרחב הבריכה המחוממת הייחודי והיפיפה שבקיבוץ לוטן שבערבהנעבור סשנים של נשימות במיםתרגלי וואטסוג’הארה ווטאר-דאנס ומדיטציהנלמד לשחרר ולסמוךלנשום ולבטוחוליהנות מחוויה עוצמתית עוטפת ומחבקת. זוהי הזמנה לצלול לעומק הפרטהקבוצה ועולם התרפיה עם רישי.

רקע 

במהלך החיים למדנו לנתב את האנרגיה הטבעית שלנו על מנת להתקיים ולהצליח על פי חוקי העולםפיתחנו תפיסות המונעות מפחד אשר התקבעו בגופנו ומאופיינות כמתח כרוני המתבטא בנשימה מכווצת ושטחיתאיכות זו של הנשימה מעידה על איבוד הקשר מאנרגיית החיים הטבעיתעבודת הנשימה הדינמית האנטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפויאיכות חיים והתעוררות רוחניתנלמד להכיר שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחיםמודעות רגשית וטרנספורמציה פנימית

את התקופה הראשונה בחיינו בילינו בבטנה של אימא עטופים ומוגנים במים. תקופה זו של חיינו יצבה ובנתה את הרגשת השייכות והביטחון בעולם. גופינו עשוי גם הוא ברובו מים, כך שמרכיב זה של הטבע לא זר לנו ומהווה את הבסיס לחים עלי אדמות. האיכות הטבעית של המים ליצר זרימה, חיים והתחדשות.

במצב ציפה במים הגוף נמצא בחוסר משקל, מה שמאפשר שחרור במפרקים, בשרירים, ונטרול הכוחות הפנימיים הפועלים בנו. העבודה במים בשילוב עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית תאפשר לנו להגיע לרבדים עמוקים של שחרור, התמסרות ורגיעה . “נצלול יחד לקרקעית האוקיאנוס שבנו ”  

במהלך הסדנה נעבור סשאנים בזוגות הכוללים הצפהעבודה טיפולית על הגוף דרך מתיחות ומניפולציהנתרגל מדיטציות  ונהנה מהאקולוגיה הסביבתית של הקיבוץהבריכה הטיפולית בה נעבוד מותאמת לעבודה מסוג זה ומאפשרת שהות ממושכת ונעימה במים.

איך זה עובד ?

בתהליך הריברסינג אנו משתמשים בנשימה ככלי ישיר ש” עוקף” את ה-  mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. לאט לאט אנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע, להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון.  

לאחר מספר סשנים, נרגיש מחוברים יותר לאנרגיה הטבעית שלנו ונשוב להרגיש קלילים יותר וחופשים. נגלה שוב את הספונטאניות, את התמימות ואת האהבה לעצמנו ולאחרים, ממקום של בהירות ואמון. בסדנה זו נחלוק יחד חוויה עשירה של ריפוי וטרנספורמציה דרך הנשימה. זהו מסע פנימי מרגש אשר תומך בתהליך של צמיחה אישית ומודעות עצמית תוך כדי גילוי הסוד הקסום של נשימת החיים. לנשום אל החיים הינה סדנה עוצמתית המאפשרת שינוי ברבדים רבים, לנשום באופן בריא, להנות מעצמך, לפתוח את הלב לריפוי מערכת יחסים בריאה עם עצמך ועם העולם ולחגוג את החופש שבמהות הנשימה, האהבה והמדיטציה.

טיפול בנשימה יכול לעזור

מצבי חרדה, דיכאון, אנרגיה נמוכה וחוסר חשק, התמודדות עם מצבי לחץ, דחק, הפרעות למינהים: אכילה, בעיות שינה, התמכרויות, חסימה רגשית, טראומה פיזית ורגשית, מתח כרוני וכאב, מערכות יחסים וקשרים בין-אישיים, מחשבות מטרידות, השלמת תהליכי אבל ופרידה, נושא פוריות והריון, התאוששות ו‘חזרה לחיים’ ממצבים שונים

“עם השאיפה הראשונה אנו נולדים אל תוך החיים ועם נשיפתנו האחרונה אנו נפרדים אל המוות. מלידתו של הגוף ועד מותו, בכל רגע בחיינו, עושרם ועוצמתם של החיים תלויים בפעולה הפשוטה הקרויה נשימה”.

 

 

הסדנה מתאימה לכל אדם שמעונין לעבור תהליך של ריפוי טבעי ומודעות עצמית.

למי שמעוניין להכיר את איכויות הנשימה השונות וללמוד כלים להתפתחות אישית ומעשית לחיי היום יום.

למי ‘שצריך אויר’ בזמנים אלו של חייו.

למי שמרגיש ‘תקוע’ וזקוק לשחרור פנימי, זיכוך וחיבור מחודש לאנרגיה הטיבעית. לא נידרש ניסיון קודם. רק נכונות ופתיחות.

מי שנמצא בטיפול רפואי או תרופתי צריך לדווח למפעיל הסדנה ולהתיעץ איתו.

הסדנה תתקים בקיבוץ לוטן אין פרטים כרגע

הסדנה תחל ביום חמישי בשעה 15:00 ותסתיים ביום שבת בשעה 17:00

מי שצריך טרמפ יכול לציין זאת ואנחנו נעשה כל שביכולתינו לצרף אתכם למישהו מהסדנה שמגיע עם רכב.

הסדנה מוגבלת ל – 16 משתתפים בלבד.

אין פרטים כרגע

על מנת להבטיח את מקומך בסדנה יש צורך לשלם דמי הרשמה בסך 300 ש”ח אשר יקוזזו מעלות הסדנה הכוללת.(ניתן לשלם מראש את כל הסכום).

השלמת התשלום תעשה בהגעה למקום.

ההרשמה לסדנה מותנית בהחזרת טופס ההרשמה שישלח לכם.

לינק לתשלום נמצא ברובליקה הבאה. שימו לב לבחירת הלשונית המתאימה.

משתתפים ממליצים

כתבות מומלצות

הצצה לסדנה