חרדה ודכאון – לפזר את הערפל / סידרה בת 10 מפגשים

לפזר את הערפל / דיכאון וחרדה / בהנחיית רישי 

סידרה של עשרה מפגשים במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל. סדנת ריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית.

בעולמנו כיום חרדה ודיכאון הפכו להיות מצב שכיח וכמעט לגיטימי בחברה, אך מי שחווה תסמינים אלו סובל פגיעה באיכות חייו (תחושת ריקנות וחוסר יכולת למצוא שקט וחדוות חיים). לצערי אני פוגש יותר ויותר אנשים אשר כלואים במצבי דכאון וחרדה, במצב של חוסר אונים ואבדון, זאת ביחס הפוך לתרבות המוחצנת המציגה שלמות וחוסן. סדנה זו מיועדת לכל מי שנושא זה מדבר אליו ומחפש דרכים טבעיות לעזור לעצמו.

התהליך

בבסיס התהליך נעבוד עם הנשימה בטכניקות דינמיות שונות. נעשה עבודה של שחרור מתחים דינמי שתאפשר אינטגרציה מחודשת בין התת-מודע למודע ובין הגוף, הראש והרגשות. בתהליך נחקור ונבין את הקשרים הנסתרים בין מצבינו כיום לדפוסים אשר התגבשו בזמנים קדומים יותר בחיינו. דרך טכניקות ביו- אנרגטיות נעבור תהליכי שחרור רגשי, נפרד ממטען עודף ומלחצים אשר יושבים בבסיס תגובתנו כיום. בנוסף, תרגול מדיטציה, תרפיית הילד הפנימי ועוד, אשר יתמכו בתהליך הריפוי. 

בסדנה נעבוד בשיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים, הגברת מודעות רגשית וטרנספורמציה פנימית. שיטת הריברסינג משחררת הרגלי נשימה שליליים ודפוסי פחד כרוני ופותחת דרך לאיזון פנימי. 

על תהליך הנשימה

בתהליך הריברסינג אנו משתמשים בנשימה ככלי ישיר ש” עוקף” את ה-  mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. לאט לאט אנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע, להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון

במפגשים נעבוד בטכניקות הכוללות ריברסינג, פולסישן, מדיטציה דינמית ותרגילי ביו-אנרגיה ונשלב שיטות קרקוע, תרפית פרימל, רגרסייה, שיחה תומכת ועוד אשר יסיעו בתהליך הריפוי הפנימי.

במסגרת עבודה קבוצתית ניצור יחד מרחב אינטימי ותומך שיאפשר לנו לעבור תהליך אישי כנה ומצמיח. מפגש בין אנשים במרחבים אלו מחזק את הביטחון בצד האנושי שלנו ומאפשר לנו להכיר את עצמינו טוב יותר, לרפא את מערכות היחסים שלנו עם עצמינו ועם העולם ולמצוא שלווה ושקט פנימי. עבודה קבוצתית פותחת אותנו לשמחה, טוטאליות והסתכלות חדשה על חיינו. 

רקע

העולם המודרני והמהיר בו אנחנו חיים כיום, הדרישה הגבוהה לתפקוד מרבי והמאמצים הנדרשים להתקיים בו הם חלק מהמצב המשובש, זאת, יחד עם הסיפור האישי ותפיסת המציאות שלנו, מהווים את הבסיס לתגובות קיצון הכוללות דיכאון וחרדה. מצבים רגשיים בילדותינו ובמהלך חיינו, הפכו לדפוסי חשיבה המשתקפים כיום בבריאותו של הגוף ובתופעות רגשיות ונפשיות שונות. 

דכאון וחרדה, עצבנות ורמת אנרגיה נמוכה, חוסר חשק והפרעות אחרות הם חלק מהסימפטומים המבטאים ריחוק ”מחיינו הפנימים“ וניתוק מהאנרגיה הטבעית שלנו. גדלנו בעולם שמעודד הצלחה ולרוב מודד אותה בסטטוס, בכבוד ובכוח. אורח החיים המודרני והאינטנסיבי לא משאיר זמן ואנרגיה להזין רבדים חיוניים להרגשתנו השלמה. כל זה גובה מחיר כבד ופוגע בנפשנו הזועקת, באיכות חיינו ואף מסכן את עתידינו. כך שאם אין בחיינו מקום לביטוי והעשרת חיי הנפש, אם אנחנו סובלים מניוון וחוסר פעילות גופנית, אם אין לנו ערוץ להתפתחות רוחנית ותודעתית, נחווה לחץ מתמיד, אי שקט, ואף נוכל להיגרר למצב של דיכאון או חרדה.

דאגה ופחד כרוני יוצרים מצב של מתח קבוע שבשלב מסוים הופך לבלתי נסבל על המערכת האוטומטית שלנו ויכול להוביל אותנו למצב של דכאון, קיפאון “מהחיים הפנימיים” וניתוק מהאנרגיה הטבעית שלנו. או לחילופין יכול להוביל למצב חרדה ולהתבטא בהתקפים. חרדה והתקפי חרדה יכולים להוביל למצב דכאוני. 

במצב של דכאון האדם מצמצם את עצמו ושומר על זרימת אנרגיה נמוכה. בכך הוא מחליש את התחושות והעוצמות של רגשותיו הפועלים ביחס ישר לנשימה ולחיות, מה שמגביר את הלחץ הפנימי שעלול להוביל למצב חרדה. בזמן התקף חרדה המערכת שלנו (הנפשית, המנטאלית והפיזית) עוברת שחרור של אנרגיה וירידה דרסטית של מתח שסיכן את המערכת שלנו קודם לכן. התקף חרדה דומה למפסק חשמלי שמפחית את עוצמת המתח או לסיר לחץ הפולט קיטור ובכך מונע פיצוץ. לרוב התקף חרדה יוביל לרגיעה זמנית. זהו שחרור פרדוקסלי בלתי נשלט שמשרת את המשך חיינו ברמת אנרגיה תקינה יחסית.  

תרופות פסיכיאטריות שהם הפתרון השכיח ביותר כיום, בהחלט עוזרות לאדם בעולמינו, אך כל עוד לא נעשית עבודה יסודית של ריפוי והתפתחות, מקור הסימפטומים לא יעלם. במקרים ובזמנים מסוימים שימוש בתרופות הוא הכרחי על מנת לתפקד, להתחזק ולהשתלב במסלול החיים. אך במקביל, מצב ממושך של שימוש בתרופות עלול ”לחזק“ את הנתק וליצור קושי להרגיש באמת מחוברים לחיים ולמצוא תשוקה והנאה אמיתית. אין במה שאני אומר כוונה לעודד אף אחד להפסיק לקחת תרופות שכן, עבור רבים התרופות הן מצילות חיים. מה שאני כן מציע, זה לבחון אפשרות לעשות תהליך מקביל שיטפל בשורשים, יחזק את הקשרים לחיים הפנימיים ויאפשר לבטוח יותר באנרגיה הטבעית שלנו ובחיים עצמם. כל זה יאפשר בחינה מחודשת בכל הנוגע לשימוש בתרופות.

כשאני פוגש אנשים אשר נמצאים במצבי דכאון וחרדה, חלקם נמצא תחת טיפול תרופתי וחלקם נלחם באופן יום יומי במצב בלתי נסבל של אי נוחות. אנשים שסובלים ממצבים אלו נוטים להרגיש שמשהו לא בסדר, דבר המונע מהם לבטוח באנרגיה הטבעית שלהם ובחיים בכלל, דבר המגביל אותם מלחפש דרכים טבעיות לטפל בעצמם, דבר המשאיר אותם במלכוד מול מצב עניינים תקוע ומטריד שלא מאפשר החלמה. 

חזון 

הרצון שלי למקד את התהליך לנושא ספציפי זה מגיעה מתוך עבודתי ב-20 השנים האחרונות במסגרות טיפול ועבודה ביו- אנרגטית, מתוך תהליכי למידה והבנה רחבה יותר את הקשרים בין הגוף והנפש, מתוך העובדה שליוויתי אנשים שיצאו ממצבים מעומעמים של חרדה, דיכאון ומצבי קיצון אחרים ומתוך מסלול חיי האישי והחיבורים ההולכים ומעמיקים לעולם הנפש והרוח, מתוך ההכרה במצוקה ובקושי אשר אותם בני אדם חווים ומתוך אמונתי הנתמכת במציאות שאפשר לעזור, לרפא ולשנות את המצב. 

במהלך הדרך למדתי לסמוך באופן אבסולוטי על “החיים עצמם” ועל “הנשימה” ככלים מאיצים שביכולתם לשקם אותנו מחדש. כל זה תלוי ביצרית תנאים פנימיים המאפשרים זאת, ברצון אמיתי וכנות, נכונות לרפא ולהירפא, ומוכנות להירתם לחיים המבקשים את קולנו הייחודי. מתוך הפגישות האינטימיות שלי עם אנשים ”בחדרי ליבם“ אני נפעם יותר ויותר ממשאבי הנפש העומדים לרשותנו כאשר אנחנו ניצבים בכנות ובכוונה אמיתית לגלות את הפוטנציאל הטמון בחיים עצמם. לחיים עצמם יש כוח חיוני וחיובי הדוחף אותנו להתפתחות, לגדילה ולחיפוש האמת.

המצב הנוכחי יכול להיות קריאה לגדילה והתפתחות. יתכן ותחומי חיים רבים דורשים מבט מחודש ויתכן שכיוונים חדשים רוצים להיוולד ! 

סדנה זו מיועדת לכל מי שנושא זה מדבר אליו ומחפש דרכים טבעיות לעזור לעצמו.

ההרשמה לסדנה מותנת במצב גופני ונפשי המאפשר זאת. מי שנוטל תרופות צריך לציין למפעיל הסדנה. ולהתיעץ איתו לגבי ההתאמה לתהליך בזמן הזה.

הסדנה מתאימה למי שמעוניין להכיר את איכויות הנשימה השונות לריפוי ואיזון פנימי.

למי שמרגיש ‘תקוע’ וזקוק לשחרור פנימי, זיכוך וחיבור מחודש לאנרגיה הטיבעית. לא נידרש ניסיון קודם. רק נכונות ופתיחות.

לאנשים שמחפשים דרכים טבעיות להתפתחות אישית והעצמה רוחנית.

סדנה זו מיועדת לכל מי שנושא זה מדבר אליו ומחפש דרכים טבעיות לעזור לעצמו.

הסדנה תתקיים במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל בימי ראשון בין השעות 19:00-22:00

המפגש הראשון מהווה מפגש היכרות פתוח – ללא תשלום

מספר המשתתפים מוגבל ל-18 משתתפים בלבד.

עלות הסדנה 1680 ש”ח ( ניתן לשלם בשלושה תשלומים)

מפגש המבוא הוא ללא תשלום ונוסף ל 10 מפגשים

על מנת להבטיח את מקומך בסדנה יש צורך לשלם דמי הרשמה בסך 300 ש”ח אשר יקוזזו מעלות הסדנה הכוללת.

ההרשמה לסדנה מותנית במצב בריאותי מתאים. במידה וקיימת בעיה רפואית, מגבלה פיסית או שימוש בתרופות יש צורך לידע את מפעיל הסדנה ולהתיעץ איתו בנוגע להשתתפותכם בסדנה.

לינק לתשלום נמצא ברובליקה הבאה.

משתתפים ממליצים

כתבות מומלצות

הצצה לסדנה