לוח פעילויות


  הכשרת מטפלים בנשימה / ריברסינג 


הקורס השנתי להכשרת מטפלים בריברסינג ונשימה דינאמית אינטגרטיבית
Osho Breath Therapy 
זהו מסע פנימי המציע כלים רבי עוצמה להתפתחות אישית, לריפוי ומודעות עצמית. 

התוכנית מאפשרת למידה והכשרה תוך התנסות וחוויה של פעם בחיים.  מנחים: רישי, סוקי.
   על הפעילות   הקורס השנתי להכשרת מטפלים בנשימה - ריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית

בהנחיית רישי וסוקי

 

לגלות את הסוד הקסום של נשימת החיים

 

הינכם מוזמנים למסע פנימי אל עצמכם המקנה כלים רבי עוצמה להתפתחות אישית, לריפוי ומודעות עצמית תוך התנסות וחוויה של פעם בחיים.


תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד להכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הלב, הגוף, הנפש והרוח. זוהי הזמנה לצלול לעומק הפרט, הקבוצה ועולם התרפיה של אושו.

הקורס מקנה למשתתפיו הכשרה תיאורטית ומעשית בשיטת הטיפול המבוססת על נשימה דינאמית אינטגרטיבית תוך תהליך אישי וחוויתי פורץ גבולות. בוגרי הקורס יקבלו תעודת התמחות מקצועית, כשהידע והניסיון שרכשו במהלך הקורס יהווה קרקע בטוחה ופורייה לטפל ולהטביע חותם ייחודיי.

למי מיועד הקורס

הקורס מתאים בראש ובראשונה לאנשים המעוניינים לעבור תהליך אישי של ריפוי, התפתחות ומודעות עצמית. לאנשים שמעוניינים לטפל בדרך הנשימה, למטפלים שמעוניינים להוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלהם ולמי שמייעד לעצמו דרך חיים כמטפל בתחומים שונים

תוכנית הקורס דורשת מהמשתתפים תעוזה ונכונות לעבור תהליך עוצמתי וכנה על מנת לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם.

 

נושאי הקורס העיקריים

טכניקות נשימה דינמית אינטגרטיבית - ריברסינג, נשימה מעגלית, פולסישן וביו-אנרגיה / מדיטציה אקטיבית / הקשר בין גוף ונפש, נשימה ורגש /  זיהוי דפוסי נשימה  / תהליכי זיכוך וקטרזיס / שכבות השריון / שחרור מתחים דינמי / שבירת דפוסי הנשימה וגילוי קצב הנשימה הטבעי / נשימה טנטרית ואנרגיה מינית / עיבוד תכנים רגשיים / שיטות קרקוע / רגרסיה וזמנים בראשיתיים / מגע תומך ושיטות מגע / אנטומיה כללית / שיטות אבחון דרך מבנה גוף / הילינג וריפוי אנרגטי / גישה, עמדה ועקרונות בסיסים למתן טיפול / טראומת הלידה והניתוק מהרחם /  נשימות בבריכת מים טיפולית / הנשימה כמצפן פנימי /  הנשימה הטבעית כגשר אל המדיטציה


מבנה קורס

34 פגישות שבועיות בנות חמש שעות בין השעות 17:00-22:00
סדנה מרוכזת בת שלושה ימים במרכז סאנסה לאומנויות הריפוי.

סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף - תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן.

סמינר יעוץ וגישה טיפולית. 
מפגשי קליניקה - התמחות מעשית. 
ליווי וצבירת ניסיון כצוות. (המשך התמחות מעשית).
סה"כ 280 שעות לימוד


תרפיה בנשימות - נשימה דינאמית אינטגרטיבית - Osho Breath Therapy
תרפיה בנשימות הינה גישה מהפכנית להתפתחות אישית ולידיעת נפש האדם.
המבוססת על פעולה ותגובה הדדיות בין הנשימה לבין הגוף, השכל, הרגש והרוח.

עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית. נכיר שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים, מודעות רגשית וטרנספורמציה פנימית.

באמצעות שיטת עבודה ישירה זו, הנשימה "עוקפת" את ה - mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשאן נשימות אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים, השכל הופך להיות פסיבי יותר ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע,  להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון. 

הנשימה מטהרת את הגוף מרעלנים, משחררת מתח רגשי ומחזקת את המערכת העצבית והמערכת החיסונית. כמו כן מאזנת ויוצרת הרמוניה בין הגוף ,השכל, הלב והנשמה. לאחר מספר סשאנים נרגיש מחוברים יותר לאנרגיה הטבעית שלנו, ונשוב להרגיש קלילים יותר וחופשים. לנשימה מודעת ועמוקה השפעה עזה ומעמיקה על בריאותו של הגוף וביכולתה לגשר אל עבר מודעות גדולה ורחבה יותר לחיינו.


מנחי הקורס

דרך הנשימה, עמדתי נפעם ונרגש מול תחושות לא מוכרות שמשכו אותי פנימה כמגנט שמצא את כיוונו. עברתי דרך סיפור חיי וגלים של תודעה צפו על פני השטח. נפתחו בי עמקים ופסגות ששטפו אותי בתחושות ורגשות שלא הכרתי קודם. וכך, מתוך הנהר הגועש התעוררה בי רגיעה, פרץ של יצירה והוקרת תודה. רגעים של חיבור שפכו אור על נתיבים של כנות ואמת וסללו את דרכי המתמשכת. אני בחרתי לעבוד עם אנשים ולעודד תהליכי ריפוי והתפתחות. לנוע בדרך של חקירה וגילוי, בדרך שחושפת את הרוח שבחומר, את המהות האמיתית. 
תודה לכל המורים, אנשי הרוח והחברים לדרך."
 רישי

 

רישי החל את הכשרתו ב-1995, עבר מסלול להכשרת מטפלים והדרכת קבוצות בבית הספר לטרנספורמציה שבפונה (Osho Multiversity Pune India) המשלב תרפיה מערבית ומדיטציה. בחר להתמקד בנשימה (Osho Diamond Breath)  ועבר הכשרות נוספות ביוון ובאיטליה. התמחות בעבודה אנרגטית, תרפיית פריימל ולימוד מדיטציה. ממקימי האשרם במדבר, עוסק במוזיקה, בעל תואר ראשון בטכנולוגיה וחבר בצוות מחקר ופיתוח בחברה להשבחת אוויר ומים. בשנים האחרונות חבר בעמותת נתיבים לעתיד. פעילות עיקרית כיום נעה סביב טיפול וליווי תהליכי צמיחה אישית במסגרות שונות.

 

סוקי החלה את דרכה בפונה בשנת 2000 ומאז מפיקה ומלווה קבוצות תרפיה ומדיטציה, סדנאות נשימה, טנטרה ודגש מיוחד בעבודת הפריימל (ראשית החיים ורגשות ראשוניים ). מטפלת מוסמכת בשיטת ריבלנסינג-עיסוי רקמות עמוק, הילינג אנרגטי, תרפיה באומנות, תטא הילינג והופונופנו. למדה טיפול באומנות עם טובי המנחים מהאוניברסיטה לטרנספורמציה במרכז אושו שבפונה, והוכשרה בהנחיית קבוצות. בשנים האחרונות מנהלת את מרכז סאנסה לאומניות הריפוי.

 

תאריכים ומועדים

הקורס יפתח באוקטובר ויתקיים בימי שני או שלישי בין השעות 17:00-22:00 במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל ובמרכז סנסה חוף פולג

מפגש מבוא לקורס יתקיים ב: 20/9 בין השעות 20:00-22:00
למי שלא עבד עם רישי בעבר יש צורך לתאם פגישה (ללא תשלום)

 

חברים מספרים

רישי יקר ואהוב,
320 שעות יחד ואינספור נשימות..
שנה של התרוקנות מכאב, מדפוסים, מאינסוף קליפות
שנה של צלילה לעומקים חשוכים, ונסיקה לפסגות מאירות במסע של כולנו, היית שם בכל רגע. מנחה וצופה, מורה ומאפשר, נוגע ומביט, אוהב ותומך בדרכך הייחודית, בענווה ובאמונה אינסופית הולכת את כולנו אל עבר השלווה הגדולה...
תודה ענקית מכולנו על תהליך משנה חיים בהערכה עמוקה ובנשימה עמוקה עוד יותר קורס הכשרת מטפלים 2014-2015


 

על מורי דרך ומדריכי אמת - איל מור בוגר קורס מטפלים

המסע אל הריפוי.
הדרך לא קלה. היא לעיתים חשוכה, מפחידה ומלאה במפלצות גדולות ומפחידות. רצופה בפחדים שהדחקנו וקברנו עמוק בפנים. כל עוד הם שם, הם סותמים את הנתיבים הרגשיים שלנו ומונעים מאיתנו לחוש את המציאות במלואה.
 
כמו ילד קטן המנסה ללכת בחשיכה, מחפש עם רגליו בגישוש את הדרך הבטוחה. הוא פוסע צעד אחר צעד בחשש רב. לא בטוח לאיזה כיוון עליו לפנות, מפחד שבפסיעה הבאה תצוץ תהום עמוקה. נושם את אותה תחושה נוראית שאולי הצעד הבא יהיה הצעד האחרון בחייו. כל מי שעבר תהליך ריפוי כזה או אחר בטוח מכיר את ההרגשה, ומי שלא מוזמן לצלול לשבריר שניה עמוק אל נפשו ולהרגיש את הכוחות המניעים אותו מבפנים.

המטפל, המדריך, המנטור, או כל תואר שתבחרו, אמור להנחות אותך. לקחת אותך יד ביד לעודד ולדחוף לצעוד הלאה כי מכיר הוא את היטב את הדרך.
בעברו הלך גם הוא באותה דרך ויודע מה מצפה לו ולנו בהמשך.
אין זהו חיפוש אחר חיזוק של הורה כמו ילד ההולך לצד הוריו. ההליכה יכולה להיות בחברת צעירים או מבוגרים. דמות המדריך איננה קשורה לבגרות פיזית כלשהי. מה שמייחד את גדולת המדריך הוא הבטחון שבו הוא פוסע אשר מאפשר לך לצעוד באותה דרך רצופת מאבקים. התחושה שהוא מעביר מהולה בתקווה שבסוף הדרך לאחר החושך, הקור והפחד, מגיע דבר אחר, אור בקצה המערה.

דבר מדהים, רגוע, טהור. אלמנט בסיסי. חופש.
עם החופש להרגיש, מגיעים רגשות שאינם קשורים רק לכאב אלא גם לאהבה, שמחה והתרגשות, אושר וסיפוק. עם החופש מתאפשרת כל קשת הרגשות שאז הייתה עצורה על ידי פקק שמנע מהזרימה החופשית לקרות.
את אותה דרך על המטופל ללכת ביחד עם המטפל. לפעמים יסתובב כך לבדו ולפעמים ביחד, יד ביד. מאירים עם הפנס את הפינות החשוכות. טיבו של המטפל מורגש באופן מובהק כאשר צוללים יחדיו למעמקים. במידה והמדריך מכיר ועבר שם, ימשיך ללכת בבטחון מלא בידיעה כי זוהי הדרך.
 
חלקם המתיימרים להיות מנטורים יברחו ברגע שיחושו את המפלצת הראשונה שתקרא בדרכם וישאירו את המטופל בודד מול כל פחדיו חסר אונים וללא כיוון. מדריך טהור ואמיתי לא יעשה כך. הוא יעמוד על שלו איתן, יושיט לך יד ויגיד לך - זה בסדר, המשך לצעוד.
זה בסדר - האור מגיע.
תודה על שנה מדהימה, ועל הבטחון לצעוד הלאה ללא חשש. בזכותכם אותו אור ימשיך לנצנץ ולהאיר, פנימה והחוצה.

 לימוד ריברסינג, לימודי ריברסינג ונשימה מעגלית

   פרטים והרשמה   
  להרשמה ופרטים נוספים צור קשר

רישי : 054-4338258   סוקי : 050-5260271  מייל:  rishibreath@gmail.com  

רישי : 054-4338258   סוקי : 050-5260271  מייל:  rishibreath@gmail.com