לוח פעילויות


18.06.19 - 23.10.18  הכשרת מטפלים בנשימה / ריברסינג 


הקורס השנתי להכשרת מטפלים בריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית
Osho Breath Therapy 
זהו מסע פנימי המציע כלים רבי עוצמה להתפתחות אישית, לריפוי ומודעות עצמית. 

התוכנית מאפשרת למידה והכשרה תוך התנסות וחוויה של פעם בחיים.  מנחים: רישי, סוקי.
   על הפעילות   
הקורס השנתי להכשרת מטפלים בריברסינג ונשימה דינמית אינטגרטיבית

בהנחיית רישי וסוקי

 לגלות את הסוד הקסום של נשימת החיים


הקורס יחל ב 23/10 ויתקיים במרכז לנשימה ומדיטציה ברמת אפעל בימי שלישי בין השעות 17:00-22:00 

עם השאיפה הראשונה אנו נולדים אל תוך החיים ועם נשיפתנו האחרונה אנו נפרדים אל המוות. בין תחילתו של הגוף ומותו, בכל רגע בחיינו, עושרם ועוצמתם של החיים תלויים בפעולה הפשוטה הקרויה נשימה.

הדרך הבטוחה לשמור על נפש בריאה ולמנוע בעיות נפשיות, סבל ומחלות היא להיות בתנועה, להיות יצירתי ומדיטטיבי. חיים מתמשכים של למידה והתפתחות מבטיחים חיים של גדילה והשתנות מתוך שמחה. הקורס להכשרת מטפלים מהווה הזדמנות ייחודית להרחיב את האופק הפנימי שלך, לגבש את הפנימיות שלך ולהעשיר את איכות החיים שלך.

תהליך ההכשרה מיועד לאנשים העוסקים במקצועות הריפוי, הטיפול והחינוך. או לכאלו שמעונינים לפתח את עצמם דרך תהליכים ביו-אנרגטים ומדיטטיביים לריפוי ושינוי פנימי.

אם אתם מזהים קריאה פנימית לתהליך מסוג זה, הינכם מוזמנים להצטרף אלינו למסע מרתק של חקירה וגילוי, למידה והכשרה תחת המטריה של ריפוי טבעי והתפתחות אישית.

"הזמן שהוא יקר מפז מעמיד בפנינו אין סוף אפשרויות אשר תלויות ברצון שלנו להשתנות ולשנות" רישי
 


רקע
תהליכים של שינוי פנימי דרך נשימה, מדיטציה ועבודה אנרגטית הופכים לחלק מהותי מטיפול מקצועי בתקופה זו. הקורס מקנה מיומנויות בשיטת טיפול וריפוי הוליסטית דרך הנשימה ומתמקד בעבודה עם מטופלים באופן אותנטי, יצירתי ומקצועי. הקורס מציע תוכנית הכשרה מקיפה בה נלמד להכיר את עוצמתה ותרומתה של הנשימה לשחרור וריפוי הלב, הגוף, הנפש והרוח. זוהי הזמנה לצלול לעומק הפרט, הקבוצה ועולם התרפיה עם רישי.

הקורס מקנה למשתתפיו הכשרה תיאורטית ומעשית בשיטת הטיפול המבוססת על נשימה דינאמית אינטגרטיבית תוך תהליך אישי וחוויתי פורץ גבולות. בוגרי הקורס יקבלו תעודת התמחות מקצועית, כשהידע והניסיון שרכשו במהלך הקורס יהווה קרקע בטוחה ופורייה לטפל ולהטביע חותם ייחודיי.

למי מיועד הקורס

הקורס מיועד לאלו המעוניינים לעבור תהליך אישי במסגרת שנתית מאתגרת תחת המטריה של ריפוי טבעי והתפתחות אישית. לאלו אשר מיעדים לעצמם דרך חיים כמטפלים ומעונינים להעמיק את הכשרתם בתחום הנשימה ועבודה ביו- אנרגטית. 
למטפלים שמעוניינים להוסיף כלי נוסף לארגז הכלים שלהם ולאלו המחפשים לחזק את ערוצי הריפוי בחייהם. תוכנית הקורס דורשת מהמשתתפים תעוזה ונכונות לעבור תהליך עוצמתי וכנה על מנת לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם.


הקבלה לקורס מותנת בהיכרות קודמת או בפגישה אישית ובמצב בריאותי ונפשי כשיר.

בוגרי הקורס יקבלו תעודת הסמכה מרישי המרכז לנשימה ומדיטציה.

 

 

נושאי הקורס העיקריים
ריברסינג והיבטיו השונים / נשימה מעגלית / פולסישן וביו-אנרגיה / מדיטציה אקטיבית / תהליכי זיכוך וקטרזיס / שחרור שכבות השריון / שחרור מתחים דינמי / שבירת דפוסי הנשימה וגילוי קצב הנשימה הטבעי / שיטות קרקוע / רגרסיה וזמנים בראשיתיים / נשימה טנטרית ואנרגיה מינית עיבוד תכנים רגשיים / הקשר בין גוף ונפש, נשימה ורגש / זיהוי דפוסי נשימה / מגע תומך ושיטות מגע / אנטומיה ופיסיולוגיה בדגש על מערכת הנשימה / שיטות אבחון וטיפוסי גוף / הילינג וריפוי אנרגטי / גישה, עמדה ועקרונות בסיסים למתן טיפול / השפעת תהליך הלידה על חיינו/ נשימות בבריכת מים טיפולית/ עבודה על טראומה / תהליכי השלמה: פרידה ומוות בליווי תהליכי סליחה והודייה / ה“ילד הפנימי“ והאנרגיה הטבעית / קישרי משפחה, קונסלציה משפחתית / העמקה בתחום סודות המחלה והאמת המרפא/ ניהול רגשי - ניתוב הזרמים ותהליכי חזון ובריאת הדרך/ הגוף הנפש ועולם הרוח: ריפוי והעולמות הבלתי נראים, השתלבות בתהליכי צמיחה טבעיי / משמעות, הגשמה ושפע / נשימה ומדיטציה 

מבנה קורס 

הקורס כולל 32 מפגשים בני חמש שעות וארבע סופי-שבוע מרוכזים 

  • 32 פגישות שבועיות בנות חמש שעות בין השעות 17:00-22:00
  • לנשום אל החים מטפלים- סדנה מרוכזת בת שלושה ימים במרכז סאנסה לאומנויות הריפוי. בסדנה זו נעבוד בטכניקות לשחרור מתחים דינמי ופולסישן.
  • סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף - תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן. 
  • סמינר יעוץ וגישה טיפולית. 
  • סופ"ש בים המלח
  • מפגשי קליניקה - התמחות מעשית. 
  • ליווי וצבירת ניסיון כצוות.


סדנאות וסמינרים:

27-29/12 סדנה מרוכזת (כולל לינה) שחרור מתחים דינמי וביו-אנרגיה במרכז סאנסה חוף פולג.

8-9/2 סמינר אבחון דרך מבנה גוף, טיפוסי גוף - תורתם של וילהם רייך ואלכסנדר לואן.

17-18/5 סמינר יעוץ - שישי ושבת ללא לינה.

21-22/6 צפים ונושמים- מצוקי דרגות ים המלח

 
סה"כ 280 שעות לימוד


תרפיה בנשימות ונשימה דינאמית אינטגרטיבית - Osho Breath Therapy
תרפיה בנשימות הינה גישה מהפכנית להתפתחות אישית ולידיעת נפש האדם.
המבוססת על פעולה ותגובה הדדיות בין הנשימה לבין הגוף, השכל, הרגש והרוח.

עבודת הנשימה הדינמית האינטגרטיבית מאפשרת לחוות את עומקה של פעולת הנשימה האנושית לריפוי, איכות חיים והתעוררות רוחנית. נכיר שיטה טיפולית נפלאה לשחרור מתחים וטרנספורמציה פנימית. באמצעות שיטת הריברסינג, הנשימה "עוקפת" את ה - mind, ומציעה תהליך ריפוי המאפשר לאנשים להתחבר אל רגשותיהם המודחקים, לחוותם מחדש ולהביאם לידי ביטוי. במהלך סשאן נשימות אנו נושמים עמוק יותר מהנשימה לה אנו מורגלים, השכל הופך להיות פסיבי יותר ותת המודע מתגלה. אנחנו מתחילים לחוות ולשחרר רגשות ומתחים המודחקים בגוף הפיסי, וברבדים עדינים יותר של הווייתנו. בעקבות שחרור מתחים אלה יכולות האנרגיות, אשר היו חבויות בתת-מודע להשתחרר בגלים של תחושות ורגשות. לאחר שחרור רגשי עמוק מתרחשת רגיעה בגוף המאפשרת את צמיחתם של רגשות חיוביים ורכים של אהבה, ממקום של בהירות ואמון. 


מנחי הקורס

דרך עבודת הנשימה עמדתי נפעם ונרגש מול תחושות לא מוכרות שמשכו אותי פנימה כמגנט שמצא את כיוונו. עברתי דרך סיפור חיי וגלים של תודעה צפו על פני השטח. נפתחו בי עמקים ופסגות ששטפו אותי בתחושות ורגשות שלא הכרתי קודם. וכך, מתוך הנהר הגועש התעוררה בי רגיעה, פרץ של יצירה והוקרת תודה. רגעים של חיבור שפכו אור על נתיבים של כנות ואמת וסללו את דרכי המתמשכת. אני בחרתי לעבוד עם אנשים ולעודד תהליכי ריפוי והתפתחות. לנוע בדרך של חקירה וגילוי, בדרך שחושפת את הרוח שבחומר, את המהות האמיתית. 
תודה לכל המורים, אנשי הרוח והחברים לדרך."
 רישי

 

רישי החל את הכשרתו ב-1995, עבר מסלול להכשרת מטפלים והדרכת קבוצות בבית הספר לטרנספורמציה שבפונה (Osho Multiversity Pune India) המשלב תרפיה מערבית ומדיטציה. בחר להתמקד בנשימה (Osho Diamond Breath)  ועבר הכשרות נוספות ביוון ובאיטליה. התמחות בעבודה אנרגטית, תרפיית פריימל ולימוד מדיטציה. ממקימי האשרם במדבר, עוסק במוזיקה, בעל תואר ראשון בטכנולוגיה והיה חבר בצוות מחקר ופיתוח בחברה להשבחת אוויר ומים. בשנים האחרונות חבר בעמותת נתיבים לעתיד. פעילות עיקרית כיום נעה סביב הכשרת מטפלים, טיפול וליווי תהליכי ריפוי והתפתחות אישית.

 

סוקי החלה את דרכה בפונה בשנת 2000 ומאז מפיקה ומלווה קבוצות תרפיה ומדיטציה, סדנאות נשימה, טנטרה ודגש מיוחד בעבודת הפריימל (ראשית החיים ורגשות ראשוניים ). מטפלת מוסמכת בשיטת ריבלנסינג-עיסוי רקמות עמוק, הילינג אנרגטי, תרפיה באומנות, תטא הילינג והופונופנו. למדה טיפול באומנות עם טובי המנחים מהאוניברסיטה לטרנספורמציה במרכז אושו שבפונה, והוכשרה בהנחיית קבוצות. בשנים האחרונות מנהלת את מרכז סאנסה לאומניות הריפוי.

 


חברים מספרים
רישי יקר ואהוב,
320 שעות יחד ואינספור נשימות..
שנה של התרוקנות מכאב, מדפוסים, מאינסוף קליפות
שנה של צלילה לעומקים חשוכים, ונסיקה לפסגות מאירות במסע של כולנו, היית שם בכל רגע. מנחה וצופה, מורה ומאפשר, נוגע ומביט, אוהב ותומך בדרכך הייחודית, בענווה ובאמונה אינסופית הולכת את כולנו אל עבר השלווה הגדולה...
תודה ענקית מכולנו על תהליך משנה חיים בהערכה עמוקה ובנשימה עמוקה עוד יותר קורס הכשרת מטפלים 2014-2015


סיום של תקופה.

אני נפרד משנתיים של למידה ועשייה עם המורים שלי רישי וסוקי.

זו היא סיומה של תקופה נפלאה של שינויים וצמיחה עבורי.

היא התחילה כנראה לפני שנתיים וחצי~ כשראיתי מהצד את התהליך והשינויים שעברו על החבר שלי, סנג'יב. באותה תקופה הוא היה גם שותף שלי לדירה והוא נרשם להכשרת מטפלים לנשימה דינאמית אצל רישי.

הרבה הוא לא סיפר לי, אבל ראיתי והרגשתי מהצד מה קורה לו וידעתי מיד ש-'גם אני רוצה כזה', מבלי להבין בדיוק מה זה...

שנה לאחר מכן, גם אני נתתי לעצמי את המתנה הזו. והתחלתי להיפגש עם סוקי ורישי ועם הנשימה שלי על מזרן, אחת לשבוע. מעט מאוד מושגים למדנו, המחברת שימשה בעיקר לתובנות אישיות אבל בסוף השנה יכולתי לזהות המון הבשלה והתמרה בתוכי.

אחד הדברים המשמעותיים שקרו הוא שנפתח לי חוש חדש של אינטואיציה. למדתי לסמוך ולעבוד איתה בהקשבה. גיליתי שקסם קורה כשאני קשוב למה שקורה מבלי לדעת, מבלי להגדיר, מבלי להבין, ומבלי להכניס לסכימה ידועה מראש את המצב.

לפני שנה (2017) הוכשרתי כמטפל בנשימה מעגלית, ואחרי שנים של תהליך אישי, רצון ללוות תהליכים של אנשים, ולימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה הגיע הרגע בו ידעתי שאני מוכן והתחלתי להיפגש עם אנשים לעבודת התפתחות אישית.

במקביל המשכתי שנה נוספת של הילפור (סיוע) בהכשרת מטפלים נוספת, מחזור חדש. בשנה האחרונה זכיתי לראות פעם נוספת מהצד, לתמוך, וללמוד עוד מנקודת מבט חדשה על התהליך המופלא הזה של התפתחות אישית, פתיחת התפיסה, הסכמה להיכנס פנימה ובקשה של הגוף להתעדן ולהתרכך.

בימים האחרונים אני חווה גלים של עצב. עצב על כך שזה נגמר והגיעה השעה לצאת מהאינקובטור / חממה הזו. להמשיך וגם להתחיל מחדש לצעוד את הדרך האישית שלי.

אני בהודייה גדולה לשנתיים האלה שעיצבו אבן דרך משמעותית בחיי.
לזוג המופלאים רישי וסוקי, מלאי האהבה, סבלנות, תבונה, וענווה. 
So unique.

 

על מורי דרך ומדריכי אמת - איל מור בוגר קורס מטפלים

המסע אל הריפוי.
הדרך לא קלה. היא לעיתים חשוכה, מפחידה ומלאה במפלצות גדולות ומפחידות. רצופה בפחדים שהדחקנו וקברנו עמוק בפנים. כל עוד הם שם, הם סותמים את הנתיבים הרגשיים שלנו ומונעים מאיתנו לחוש את המציאות במלואה.
 
כמו ילד קטן המנסה ללכת בחשיכה, מחפש עם רגליו בגישוש את הדרך הבטוחה. הוא פוסע צעד אחר צעד בחשש רב. לא בטוח לאיזה כיוון עליו לפנות, מפחד שבפסיעה הבאה תצוץ תהום עמוקה. נושם את אותה תחושה נוראית שאולי הצעד הבא יהיה הצעד האחרון בחייו. כל מי שעבר תהליך ריפוי כזה או אחר בטוח מכיר את ההרגשה, ומי שלא מוזמן לצלול לשבריר שניה עמוק אל נפשו ולהרגיש את הכוחות המניעים אותו מבפנים.

המטפל, המדריך, המנטור, או כל תואר שתבחרו, אמור להנחות אותך. לקחת אותך יד ביד לעודד ולדחוף לצעוד הלאה כי מכיר הוא את היטב את הדרך.
בעברו הלך גם הוא באותה דרך ויודע מה מצפה לו ולנו בהמשך.
אין זהו חיפוש אחר חיזוק של הורה כמו ילד ההולך לצד הוריו. ההליכה יכולה להיות בחברת צעירים או מבוגרים. דמות המדריך איננה קשורה לבגרות פיזית כלשהי. מה שמייחד את גדולת המדריך הוא הבטחון שבו הוא פוסע אשר מאפשר לך לצעוד באותה דרך רצופת מאבקים. התחושה שהוא מעביר מהולה בתקווה שבסוף הדרך לאחר החושך, הקור והפחד, מגיע דבר אחר, אור בקצה המערה.

דבר מדהים, רגוע, טהור. אלמנט בסיסי. חופש.
עם החופש להרגיש, מגיעים רגשות שאינם קשורים רק לכאב אלא גם לאהבה, שמחה והתרגשות, אושר וסיפוק. עם החופש מתאפשרת כל קשת הרגשות שאז הייתה עצורה על ידי פקק שמנע מהזרימה החופשית לקרות.
את אותה דרך על המטופל ללכת ביחד עם המטפל. לפעמים יסתובב כך לבדו ולפעמים ביחד, יד ביד. מאירים עם הפנס את הפינות החשוכות. טיבו של המטפל מורגש באופן מובהק כאשר צוללים יחדיו למעמקים. במידה והמדריך מכיר ועבר שם, ימשיך ללכת בבטחון מלא בידיעה כי זוהי הדרך.
 
חלקם המתיימרים להיות מנטורים יברחו ברגע שיחושו את המפלצת הראשונה שתקרא בדרכם וישאירו את המטופל בודד מול כל פחדיו חסר אונים וללא כיוון. מדריך טהור ואמיתי לא יעשה כך. הוא יעמוד על שלו איתן, יושיט לך יד ויגיד לך - זה בסדר, המשך לצעוד.
זה בסדר - האור מגיע.
תודה על שנה מדהימה, ועל הבטחון לצעוד הלאה ללא חשש. בזכותכם אותו אור ימשיך לנצנץ ולהאיר, פנימה והחוצה.
 

 לימוד ריברסינג, לימודי ריברסינג ונשימה מעגלית

   פרטים והרשמה   
  להרשמה ופרטים נוספים צור קשר

רישי : 054-4338258   סוקי : 050-5260271  מייל:  rishibreath@gmail.com  

רישי : 054-4338258   סוקי : 050-5260271  מייל:  rishibreath@gmail.com